1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Почалося: відомо, що їдять учні в одному з освітніх закладів Закарпаття

08.10.2022 10:45 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Збалансоване харчування - запорука здоров'я учня.

Збалансоване харчування - запорука здоров'я учня.

Наразі в небагатьох освітніх закладах області розпочалось харчування дітей в шкільних їдальнях. Учні з багатодітних родин, малозабезпечених, переселенці, також діти військовослужбовців харчуватимуться на безоплатній основі.

Від 4 жовтня цього року розпочалось харчування для учнів молодших та старших класів Турє'-Реметівського ЗЗСО Турє'-Реметівської ОТГ. Про це повідомили в адміністрації освітнього закладу. Вартість шкільного обіду на учня становить 35 гривень. Слід нагадати, від 1 січня 202 року в освітніх закладах України діє нова програма харчування в шкільних їдальнях. Нове меню у школах має бути здоровим, різноманітним та калорійним, а також виключати із раціону шкідливі продукти.

Освітній заклад Тур'я-Ремети на Перечинщині - один з тих, де цьогоріч організовано, за сприяння сільської ради, харчування в шкільній їдальні для учнів усіх класів. У шкільному меню є щодня перші та другі страви. Дітям готують овочеві супи, м'ясні бульйони та подають борщ. М'ясо та риба є майже постійно. Учням також готують страви із різних круп, зокрема, гречки та рису, вітамінні салати із овочів й зелені. Обмежено страви з картоплі та макарон. Замість солодкого чаю - корисні фруктові компоти.

Обіди для учнів готують одразу в шкільный столовій. Діти можуть обирати зі страв, які є в меню.

Нагадаємо, за оновленим шкільним меню, у їдальнях не має бути солодощів й солодких напоїв, адже така їжа не є здоровою.

Також нагадаємо, Освітні заклади, ДНЗ, пришкільні інтернати: як організоване харчування у школах ОТГ на Закарпатті.