1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Харчування у школах: чи буде воно безкоштовним для дітей закарпатських військовослужбовців

1174 Суспільство Закарпаття

В освітніх закладах області розпочинають харчування дітей в шкільних їдальнях.

Харчування у школах: чи буде воно безкоштовним для дітей закарпатських військовослужбовців

У школах Перечинщини батьків інформують щодо харчування дітей у їдальнях освітніх закладів.

Цьогоріч харчування в освітньому закладі Тур’є-Реметівськох ОТГ для дітей початкових та старших класів стартує від 4 жовтня. Про це інформують в адміністрації закладу. Вартість обіду в шкільній їдальні з одного учня - 35 гривень. Водночас дітей із малозабезпечених й багатодітних родин харчуватимуть безкоштовно. На безоплатній основі також харчуватимуться і діти військовослужбовців, чиї батьки наразі перебувають у зоні бойових дій на сході України. Для цього необхідно надати до освітнього закладу довідку від члена родини із інформацією-підтвердженням, що він дійсно перебуває на службі. Такі довідки видають за місцем несення служби військового.

Нагадаємо, що із 1 січня 2022 в українських школах запровадили оновлене меню для учнів.

Це один з етапів реформи шкільного харчування, яку ініціювала перша леді країни Олена Зеленська. Для цього шеф-кухар Євген Клопотенко розробив для шкіл 160 нових страв, в яких обмежено кількість солі та цукру, а натомість збільшено кількість м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів.

До цього часу школи повинні були оновити систему закупівель, а також освоїти нові технологічні вимоги та рецепти приготування страв.

Згідно із оновленим шкільним меню у їдальнях подаватимуть лише здорову й корисну їжу, без ковбаси, паштетів, сосисок. З їдалень освітніх закладів зникнуть солодощі й солодкі напої, в тому числі й солодкий чай, йогурти.

Нагадаємо, В 11 містах України діти військових зможуть безкоштовно навчатись у приватних школах.

Читайте також: