1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатці висушують "золотий плід", на який чималий попит

531
Суспільство Новини Перечина

Горіхи — одні із тих унікальних плодів, на яких щосезону у закарпатців є нагода підзаробити.

Закарпатці висушують "золотий плід", на який чималий попит

На жаль, цьогоріч внаслідок літньої спеки, в садах закарпатців було понівечено багато врожаю плодових дерев. Деякі із плодів пошкодив град посил. У багатьох закарпатців через погодні умови цьогоріч був скупим урожай яблук та слив, аличі. А де і водив рясно сад,то плоди були дуже мізерні, через відсутність вологи. Адже дощів не було понад два місяці в регіоні.

Відсутність дощів цього літа позначилась і неврожайністю на гриби у закарпатських лісах. Отож запасатись дарами лісу на повну краянам доводиться зараз, адже осінній грибний сезон, таки, порадував жителів на смаколики.

На відміну від решти садовини, яка цьогоріч вродила скупо в садах закарпатців, горіхи цього року, у багатьох районах, кажуть, вродили нівроку. Люди збирають "золотий урожай", сушать, поки погода сприяє на сонці, абож власноруч змайстрованих печах надворі.

Добре вродили горіхи цього року й на Перечинщині. Плоди з-під дерев збирають дорослі й малеча. Та кажуть місцеві, що маються й з білками, адже й вони ще ті ласуни.

"Білок уйма в саду. Переводять й горіхи, і груші їдять, під деревами лиш погризених повно, - розповідає пані Наталя. - У нас щороку біда з тими білками. По поді скачуть. Минулого року погризли всі міхи з горіхами", - додає жителька.

Варто відзначити, у свій час жителі мали змогу заробити немалий гріш на здачі горіхів. Сподіваються, що й цієї осені по селах їздитимуть перекупники, то буде знову можливість підзаробити.

Закарпатські волоські горіхи — дуже цінні в Європі і на них дуже великий попит.

Нагадаємо, Пішов по гриби: на Мукачівщині чоловік не повернувся додому

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber