1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Можна на них наштовхнутись: сьогодні у закарпатських лісах небезпечно

26.09.2022 09:30 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Цього дня від походів до лісу варто утриматись.

Цього дня від походів до лісу варто утриматись.

Хоч грибний сезон у закарпатських лісах і далі у розпалі й краяни спішать по гриби і в похмуру погоду з дощем, а за народним прогнозом, 25 вересня ходити до лісу украй небезпечно.

Саме сьогодні, 25 вересня, відзначають народне свято - день Артемона. Його ще називають "зміїним днем". Цього дня, вважали предки, всі плазуни вибираються із землі та повзуть цілими кублами до лісів, де тепліше. Там ховаючись в листі й коріннях дерев, плазуни впадають у сплячку до наступного року.

За свідченням старожилів, на час пошуку місця для своєї зимівлі, гади стають агресивними, аж поки не знайдуть свого безпечного укриття, а отже не потрібно ходити цього дня по високій траві, моху чи листю, адже можна випадково натрапити на змію, яка може вкусити.

З іншого боку, цей день вважається вдалим для полювання й рибальства. Водночас, навіть мисливці, йдучи до лісу, вдягали високі чоботи.

Вважалось, якщо цього дня іде дощ, то означатиме затяжну зиму. А ще сьогодні не можна вбивати змій, адже це погана прикмета.

Не зважаючи на ряд забобон, в які вірили наші предки, уже багато із них на сьогодні жителі спиймають із жартами. Й цього дня, багато мисливців тихого полювання, і попри дощ, помандрувало до лісу. Як відзначають грибарі, змій і доти зустрічали в місцевих лісах, не один раз натрапляли і на порядні зміїні "колеса". Та бояться, кажуть не змій, а пострілів над головами та молять Бога, аби чимскоріше закінчилась війна.

- Часто чую у нас в урочищі, як стріляють на полігоні. Такий звук останніми днями, що аж вікна трусились. Під лісом гримить ще гучніше, - відзначає пані Мар'яна. - Молимо Бога, аби закінчилась війна в Україні, а наші герої повернулись додому живими. Чекаю додому свого чоловіка. Пішов добровольцем. А ще багато молодих юнаків позабирали до армії. Господи, поможи їм вернутись до рідних домівок здоровими, - додає співрозмовниця.

Нагадаємо, В Україну йде довгоочікуване бабине літо - синоптик.