1. Новини Закарпаття
  2. >

ДПСУ: як виїхати за кордон чоловіку, в якого є одна або більше дітей

18.09.2022 09:47 Суспільство ВАЖЛИВО

У ДПСУ роз'яснили особливості виїзду чоловіка за кордон, який має одну та більше дітей. Він повинен мати певні документи.

У ДПСУ роз'яснили особливості виїзду чоловіка за кордон, який має одну та більше дітей. Він повинен мати певні документи.

Тим часом, у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, який пропонує дозволити чоловікам призовного віку виїжджати за кордон при умові щомісячного грошового внеску, частина коштів з якого піде на ЗСУ. 

Виїзд чоловіка за кордон, який виховує одну та більше дітей: деталі від ДПСУ 

Як пояснили у Державній прикордонній службі України, за змістом пунктів 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволений виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Зокрема, п’ятий абзац статті 23 цього Закону передбачає таку категорію, як жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років. Тобто, громадяни України, які самостійно виховують хоча б одну дитину віком до 18 років, мають право виїжджати за межі України за наявності одного з необхідних документів.  

Виїзд за кордон чоловіка, в якого є одна або більше дітей: перелік документів 

Так, у перелік необхідних документів входить свідоцтво про народження дитини (дітей). А також або свідоцтво про смерть матері дитини, або рішення суду про позбавлення матері батьківських прав, або рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав, або рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою чи рішення суду про оголошення матері померлою.  

Водночас, у Державній прикордонній службі України заявили, що громадянам необхідно врахувати, що у разі, якщо чоловік вдруге одружився, то у такому випадку він вже не вважається особою, яка самостійно виховує дитину віком до 18 років.

Виїзд за кордон чоловіків: у ВРУ пропонують його дозволити за внесок на ЗСУ

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, який пропонує дозволити чоловікам призовного віку виїжджати за кордон при умові щомісячного грошового внеску, частина коштів з якого піде на ЗСУ. Зокрема, йдеться про виїзд на роботу в інші країни.

Законопроєкт передбачає, що чоловік, який перетинає кордон, мусить заплатити гарантійний внесок в державний банк в сумі п’ять неоподаткованих мінімумів для працездатних громадян. Наразі це 13 тисяч гривень. Витрачати ці кошти за межами країни не можна.

Чоловік має передати банку нотаріально засвідчену заяву про добровільний обов’язок поповнювати рахунок із гарантійним внеском сумою, яка дорівнює мінімальному розміру податків з мінімальної заробітної плати за кожен місяць перебування за кордоном. Станом на тепер це – майже 2,7 тисяч гривень. А також надати дозвіл відраховувати цю суму на підтримку ЗСУ. 

Нагадаємо, "Якісь не наші": люди на машинах "окуповують" сільські урочища на Закарпатті

Читайте на ГК:Сексуальне насильство над дітьми: в Україні запустили портал StopCrime
Читайте на ГК:Найвірніші партнери: чоловіки з цими іменами не здатні на зраду
Читайте на ГК:Весна обіцяє зростання і нові можливості: фінансовий гороскоп для усіх знаків Зодіаку