1. Новини Закарпаття
  2. >

"Якісь не наші": люди на машинах "окуповують" сільські урочища на Закарпатті

18.09.2022 09:37 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У лісах Закарпаття грибний сезон в розпалі.

У лісах Закарпаття грибний сезон в розпалі.

Наразі майже у всіх районах області розпочався активний грибний сезон. На відміну від літньої засухи, цієї осені в краї погода не поступилась на рясні зливи  і у лісах вродило багато ароматних смаколиків.

Наразі активно полюють за лісовими дарами у селах Ужгородщини, Перечинщини, Мукачівщині, Міжгірщини тощо. Дарами лісів торгують на ринках, висушують, маринують. До слова, за кілограм білих цьогоріч на базарах люди просять від 200 гривень. Підосичники вартують менше — від 150 гривень. Міш-маш - білі та підосичники - від 80 гривень.

Поки погода сприяє люди масово йдуть до лісів, аби назбирати смачнючих трофеїв та запастись ними на зиму.

Вродили гриби цієї осені і у лісах на Турянщині. Зокрема, за підосичниками й білими грибами полюють в одному із грибних урочищ Туря-Ремети. Професіонали й любителі тихого полювання розповідають, що місце  місце в урочищі є і дійсно грибним та щедрим цього сезону. Постійно з цієї місцини додому ідуть з чималим, таки, уловом. У цьому довелось переконатись і журналісту видання "Голос Карпат". На жаль, за грибниками не так і легко услідкувати в процесі грибарства й поспілкуватись із ними. Водночас, як вдалося помітити в останній період, мисливців тихого полювання у цьому урочищі куди більше, аніж грибів. І якщо нам пощастило у ці місцині уполювати корзину червоноголовців учора, то нині Фортуна від нас відвернулась. У кошику за три години прискіпливих пошуків могли назбирати  всього пару підосичників. Сумно, погодьтесь. Але майже із таким сумом вертались додому й більшість досвідчених грибарів, адже і їм цього дня не пощастило з уловом. Причина скупого врожаю, відзначають місцеві, полягає у тому, що гриби не встигають рости, а людей надзвичайно багато.

"Вичищують все під нуль. Як саранча було їх сьогодні. Один за одним. То йшло їх і йшло... ",- відзначає пані Марія, яку ми зустріли у березовому лісі з худобою.

За словами газдині, людей цієї суботи в урочищі дуже багато.

"Приходили навіть з машинами. Якісь не наші, із дітьми та псами. Було тут і гойканя й гавканя від самого рана, як погнала худобу на випас", - додає жінка.

"Ті, що раніше суди прийшли, то назбирали непогано грибів, несли повні ташки. А вже пізніше котрі поприходили, то жалілись, що нічого не назбирали.", - додає співрозмовниця.

Гриби уже тут визбирали. Нові не встигають рости перед такою навалою грибарів. Але видно, що гриби ще наростуть, бо всюди є грибниця й дощі випадають чи не щодня. Є маленьких дуже багато, їх не видно, бо ще під травою, тож люди їх просто затоптують.

Нагадаємо, Штовхнув дитину і побіг до труни королеви: чоловіка затримали в черзі на прощання з Єлизаветою II

Читайте на ГК:"Собак не можна стримати": на Закарпатті люди потерпають від небезпечних нічних візитів
Читайте на ГК:За образу військових - каратимуть: депутати зареєстрували новий законопроєкт
Читайте на ГК:Нехай пускають додому: на Закарпатті батьки обурені, що їх дітей маринують в підвалах