1. Новини Закарпаття
  2. >

Земля почала прискорюватися: вчені зафіксували найкоротшу добу на Землі

09.08.2022 22:54 Суспільство Актуально

Вчені зафіксували добу меншу ніж звичні усім 24 години.

Вчені зафіксували добу меншу ніж звичні усім 24 години.

Вчені зафіксували найкоротший день на Землі з моменту появи атомного годинника. Це сталося 29 червня 2022 року, тоді доба тривала на 1,59 мілісекунди менше за звичайну, 24-годинну.

Про це повідомила Міжнародна служба обертання Землі та системи відліку, що відповідає за глобальний хронометраж.

Попередній рекорд було зафіксовано 19 липня 2020 року. Тоді день був на 1,47 мілісекунди коротший від звичайного. Це вимірюють за допомогою атомного годинника – це стандартизований пристрій для вимірювання часу, що використовує як стандарт частоту електронного переходу між енергетичними рівнями в атомах. Ця частота настільки стабільна, що атомний годинник дозволяє вимірювати час точніше, ніж астрономічні методи.

Колишній директор служби військово-морської обсерваторії США Денніс Маккарті розповів, що зменшення доби пов'язане з тим, що останні кілька років Земля почала прискорюватися. Вчені не знають, чому планета прискорюється, але припускають, що це може пов'язано з таненням льодовиків.

Маккарті сказав, що Земля трохи ширша за свою висоту, що робить її сплющеним сфероїдом. Він розповів, що полярні льодовики сильно тисне на земну кору на Північному та Південному полюсах.

Він сказав, що через танення полюсів через кліматичну кризу тиск на верхню та нижню частини планети зменшується, кора піднімається і Земля стає круглою. За словами Маккарті, кругла форма допомагає планеті обертатися швидше.

З того часу, як вчені почали вимірювати швидкість обертання нашої планети за допомогою атомного годинника, швидкість Землі сповільнювалася. Тоді наукове співтовариство додавало до години додаткову секунду. За даними EarthSky, з 1972 додали 27 секунд. Оскільки Земля обертається швидше, необхідно прибрати додаткову секунду, щоб встигнути за рахунок реального часу.

Згідно з дослідженням 2020 року, коли динозаври ще ходили планетою 70 мільйонів років тому, доба на Землі тривала близько 23,5 годин. За даними NASA, з 1820 року вчені зафіксували уповільнення обертання Землі.

Читайте також: Чи можливе життя за межами Землі: вчені зробили нове відкриття

Читайте на ГК:"Багато із побачених істот, будуть новими для науки видами": “свинок "Барбі” виявили у Тихому океані
Читайте на ГК:Таємниця захована під шаром піску: археологи виявили рідкісну знахідку
Читайте на ГК:Заміж у 12-ть: юна дівчина одружилася з 63-річним чоловіком (ФОТО)