Сильна спека цього літа на Закарпатті, мабуть, побила усі попередні рекорди в області.
Цього літа у багатьох населених пунктах області фіксували нестерпну задуху та спеку до майже 49 градусів цельсія.
Потерпала городина та худоба на пасовищах. Через відсутність дощів, у багатьох районах області, не було опадів понад місяць, пересихали водойми - криниці й потоки. Пересохли навіть річки, де ще торік можна було поплавати і населення ловило рибу
Світлинами змілілих до невпізнання річок люди ділились і мережі Фейсбук. Від нестерпної засухи істотно впав рівень води і в Ужі та Закарпатській Латориці.
Хоч наразі температура на Закарпатті й дещо понизилась та у деяких районах дочекались дощу, у багатьох населених пунктах і далі тримається засуха. На Перечинщині у деяких селах, за словами населення, дощ падав востаннє два місяці тому. У господарів, бідкаються, не має води у студнях. Навіть із кранів, вода тече, "як за ниткою".
- Вода пересохла. Уже й городину не поливаю. До потока йти далеко, а біля городу в криниці залишилось болото. Нам би дощу, люди й моляться вже біля храмів, щоб небеса нам послали доброї зливи. Десь по селах у районі він падав, посів. Намочив землю. У Туря-Реметі не хоче падати, як у пустелі, - каже пані Наталя. - Уже і у студні вода упала, не набирається. Мучимось й ми і худоба, яка хоче пити,- розводить руками газдиня.
Нагадаємо, як уже писав "Голос Карпат" у попередніх публікаціях, через спеку від нестачі води потерпає худоба на пасовищах. Пересихають бурхливі раніше потоки. Одним із таких є потік "Ружа", де стояв колись водяний млин.
Нагадаємо, "На сухпайку, лижуть порох замість води": на Закарпатті худоба заморена спекою (ФОТО).
Читайте також:
- Полювання закарпатцями вже розпочато: в лісах регіону шукають незвичний лісовий "скарб" - їжу гурманів
- Благородні звірі оселилися на Закарпатті: мальовничий край став прихистком для унікальних представників дикої природи (ФОТО)
- З 13 листопада повертаються ГРАФІКИ ВІДКЛЮЧЕНЬ: хто залишиться без світла?
- Ціль на новітні "гіганти" у горах: що запустили в одній із громад Закарпаття й чи це врятує місцевих жителів?