1. Новини Закарпаття
  2. >

" І шок, і сльози": пекельна жара із Африки змушує закарпатців шукати воду, наче в пустелі (ФОТО)

24.07.2022 20:22 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Нестерпна задуха й відсутність опадів і далі спостерігаються в області.

Нестерпна задуха й відсутність опадів і далі спостерігаються в області.

Через відсутність тривалий період дощів та нестерпної сили спеку, у деяких районах вона досягала до більше 40 градусів, у садах закарпатців пересихають плодові дерева, гине городина, висихають колодязі.

Навіть у найбільших річках цього літа, Ужі та Тисі, понизився до мінімуму рівень води внаслідок затяжної посухи.

Як інформував "Голос Карпат" напередодні, у багатьох районах області, не дощило більше як місяць. Тож люди майже молились, аби випав дощ.

За даними синоптиків, суттєве підвищення температури в Україні спостерігається у зв'язку із надходженням жаркої повітряної маси африканського походження.

Цього літа пекельна погода ошелешила закарпатців "гарячим сюрпризом" двічі – наприкінці минулого місяця, коли краяни фіксували в населених пунктах до майже 50 градусів та усередині липня – тоді теж багатьом жителям довелося відчути "пекло" та його наслідки.

Середина липня була спекотною, зокрема, для жителів Берегівщини, Виноградівщині й Хустшини. Тут фіксували до 38- 40 градусів. У мережі люди показували знищену спекою огородину, пересохлі річки.

Відсутність бажаного рівня води у місцевих водоймах, струмках й потічках, відчули на собі й господарі, які були змушені весь сезон поливати змарнілу городину. Люди весь день запасались водою, аби уже ввечері окропити посаджені важкою працею овочі.

Земля як бетон. Не хоче падати дощ ну ніяк. За прогнозом пишуть одне - буде злива, а от насправді ніщо не паде, – відзначає Тетяна Василівна. – Вчора вночі трохи поблискало, погриміло, вітер подув у нас на Перечинщині, а дощу не було. В Ужгороді, читала, що був дощ учора, але не благий, вітер наробив шкоди, ламав дерева, – каже газдиня.

З водою нам важко зараз. Поливаю городину відколи посіяла, бо із дощами тут скупо. В людей повсихали криниці через жару. Ми також носимо воду "по жменьці" із потока, він настільки вже висох, шо маленьким відерцем треба черпати в велике, аби набрати, – розводить руками жінка.

Місцеві потоки, де раніше купалися діти у колобанях, спокійно могли випрати одяг, ловили рибу, внаслідок цьогорічноъ спеки істотно зміліли. Пересох до невпізнання й бурхливий у минулі роки потічок "Ружа", один із тих, де ловили форель – царську рибу, та де стояв водяний млин ( другий був розташований) на потоці "Клокотива". Про ці дві потужні колись водойми в селі на Турянщині "Голос Карпат" уже писав у попередніх публікаціях.

Ми пройшлись до вищезгаданої водойми, яка лиш в дощі "повертає бурхливу натуру", зносячи водою вулиці та підтоплюючи обійстя. На жаль, сьогодні потічок "засумував" за повноводдям. Наразі потік тоансформувався у пересохлий струмок, де вода ледь чутно клекоче і по ній можна легко пройти у кросівках, не боячись намочитись. Такі от реалії!

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Моторошні кадри: рятувальники показали наслідки масштабних пожеж на Закарпатті (ФОТО) 

Читайте на ГК:Загроза для усіх областей: закарпатці також готуються до нічних відключень світла
Читайте на ГК:Дівчина вибігла на дорогу і потрапила під колеса авто: поліція з'ясовує обставини аварії на Тячівщині (ФОТО)
Читайте на ГК:7 мільйонів на "реконструкцію стадіону": в одній з громад Закарпаття БЕБ виявило махінації з бюджетними коштами (ФОТО)