1. Новини Закарпаття
  2. >

Українців уперше відзначено премією EuroNatur: її отримають професор із Закарпаття та організація «Вільний Свидовець»

25.07.2022 15:38 Суспільство

Професора Федора Гамора та природоохоронну організацію «Вільний Свидовець» відзначено пристижною премією EuroNatur.

Професора Федора Гамора та природоохоронну організацію «Вільний Свидовець» відзначено пристижною премією EuroNatur.

Про це повідомив український науковець і охоронець пралісів, професор Федір Гамор. 

Європейська Рада престижної премії EuroNatur 21 липня поширила прес-реліз з приводу нагородження захисників лісу з Німеччини та України. Повідомляється, що премію EuroNatur Award 2022 отримають німецька природодослідниця й природоохоронниця Антьє Гротус, український науковець і охоронець пралісів професор Федір Гамор та українська природоохоронна організація «Вільний Свидовець».
    
На адресу професора Федора Гамора, котрий живе і працює у місті Рахові, надійшов лист від президента Фонду, професора, доктора Томаса Поттгаста. Там сповіщається: «Шановний др. Гамор, з великою повагою та задоволенням хочу повідомити вам, що Рада премії EuroNatur вирішила номінувати вас на премію EuroNatur Award 2022. Це вшанування вашої видатної роботи щодо захисту природи та навколишнього середовища.
   
Ви відзначаєтеся своєю високою особистою відданістю справі щодо захисту старовікових лісів та пралісів Карпатського регіону від будь-якої діяльності, яка може зашкодити цим унікальним екосистемам. Ваші зусилля для забезпечення охорони букових пралісів шляхом їхнього міжнародного визнання через включення до переліку об’єктів Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО були зразковими.    
  
Ми переконані, що мирна та демократична Європа матиме тривале майбутнє лише за умови, якщо поруч з розвитком буде приділятися увага збереженню нашого світу природи з усім її багатством природних та культурних ландшафтів, основаних на сталих відносинах між людиною і природою. Ваш внесок у те, щоб зробити це можливим, видається нам особливо вагомим, особливо в нинішні важкі часи, коли триває війна проти України, а ліси незаконно вирубуються навіть більше, ніж раніше». 
    
До речі, сам професор Гамор на своїй сторінці у Фейсбуці додає, що премія заснована Європейським фондом природної спадщини EuroNatur  і присуджується за видатні досягнення у сфері охорони природи, збереження навколишнього середовища, екологічної освіти та підтримки сталого розвитку. 

Нагорода вручається особам, які впродовж тривалого часу здійснюють видатну діяльність зі збереження природної спадщини. Вона вперше присуджена в 1992 році. Її отримала низка видатних громадських діячів за їхню приватну, соціальну, економічну або політичну діяльність у сфері охорони природи. 
   
До прикладу, серед нагороджених цією премією у 2003-му та 2004 році були лауреати Нобелівської премії, президенти Радянського Союзу Михайло Горбачов та Південноафриканської Республіки Нельсон Мондела.
  
Вручення премії відбувається на урочистій церемонії в супроводі міжнародної піар-кампанії, яка підкреслює заслуги лауреатів і особливу необхідність  збереження європейської природної спадщини. Цьогорічна премія буде вручена лауреатам 13 жовтня під час урочистих заходів у Німеччині, в замку на острові Майнау (Боденське озеро).
    
Довідково:

Європейський фонд природної спадщини EuroNatur  захищає масштабні, незаймані природні ландшафти і екологічно цінні культурні ландшафти в Європі.
   
Проекти EuroNatur розраховані на довгострокову перспективу та враховують потреби людей.  Метою фонду є не тільки охорона диких тварин та місць їх проживання в Європі, а й екологічний розвиток відповідного регіону – у гармонії з природою.
    
Насамперед  фонд співпрацює з регіональними партнерськими організаціями на місці та підтримує партнерів у зонах проекту EuroNatur, щоб вони самі могли ефективно захистити свою природу. 

Нагадаємо, «Хороша людина»: Доцент УжНУ отримала Премію від Культурного фонду пам’яті Ласло Каплара.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)