1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

«Хороша людина»: Доцент УжНУ отримала Премію від Культурного фонду пам’яті Ласло Каплара

140
Без кордонів Угорщина

Лауреатка Наталія Надь була однією з 18-ти лауреатів.

«Хороша людина»: Доцент УжНУ отримала Премію від Культурного фонду пам’яті Ласло Каплара

Премію «Хороша людина» Культурного фонду пам’яті Ласло Каплара цього року отримала доцент кафедри філології Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ Наталія Надь «за роботу на користь закарпатської угорської громади та суспільну діяльність», пише угорське видання МТІ.

У зв’язку з воєнною ситуацією в Україні лауреатка та особа, яка її висунула, не змогли поїхати до області Бараня, тож цього року вручення Премії, як виняток, відбулося у прикордонному місті Вашарошнамень, інформує опікунська рада фонду, яка приймає рішення про нагороду.

Як повідомляється, загалом на Премію висунули 18 осіб із різних частин Угорщини, а також із Трансільванії та Закарпаття.

Фонд імені Ласло Каплара, заснований інформагентством MTI на пам’ять про головного редактора баранинської редакції, який помер у 2003 році після тривалої тяжкої хвороби, цього року вручив премію вже всімнадцяте. Символом нагороди є статуетка – робота Юдіт Гаґнер, скульпторки угорського походження, що проживає в Німеччині. Щороку премія вручається людині, яка виконує свою роботу з честю, гідністю, людяністю, смиренням, допомагає ближнім та надихає їх.

Нагадаємо, Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber