1. Новини Закарпаття
  2. >

Названо країну, де відбудеться Євробачення-2023

25.07.2022 14:33 Суспільство ВАЖЛИВО

ЄМС, Суспільне Мовлення та ВВС домовилися провести Євробачення-2023 у Великій Британії

ЄМС, Суспільне Мовлення та ВВС домовилися провести Євробачення-2023 у Великій Британії

Європейська мовна спілка (ЄМС) та ВВС раді підтвердити, що Пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії від імені цьогорічного мовника-переможця — української телерадіокомпанії Суспільне Мовлення.Читайте також: Україна перемогла на Євробаченні-2022Після рішення, що, на жаль, подію наступного року неможливо буде провести в Україні з міркувань безпеки, ЄМС розглянула низку варіантів з мовником-переможцем. 

У результаті обговорень ЄМС запросила британський суспільний мовник ВВС, від якого учасник посів друге місце на конкурсі 2022 року, виступити організатором 67-го Пісенного конкурсу Євробачення.

«Ми надзвичайно вдячні, що ВВС погодилася провести Пісенний конкурс Євробачення у Великій Британії у 2023 році», — сказав Мартін Остердаль, виконавчий директор Пісенного конкурсу Євробачення. — «ВВС вже чотири рази брала на себе зобов’язання проводити конкурс замість інших країн-переможниць. Продовжуючи цю традицію солідарності, ми знаємо, що наступного року конкурс продемонструє креативність і майстерність одного з найдосвідченіших суспільних мовників Європи, водночас гарантуючи, що цьогорічні переможці  — Україна — будуть відзначені та представлені протягом усієї події».

Голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький додав: «Пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться не в Україні, але на підтримку України. Ми вдячні нашим партнерам ВВС за солідарність з нами. Я впевнений, що разом ми зможемо додати українського духу цій події та вкотре об’єднати всю Європу навколо наших спільних цінностей — миру, підтримки, цінування розмаїття і таланту».

Представники Суспільного Мовлення співпрацюватимуть із ВВС, щоб розробити та впровадити українські елементи в шоу наступного року. Україна, як країна-переможниця Пісенного конкурсу Євробачення-2022, також автоматично потрапить до фіналу майбутнього конкурсу.

Тім Дейві, генеральний директор ВВС, сказав: «Нам дуже шкода, що наші колеги та друзі в Україні не зможуть прийняти Пісенний конкурс Євробачення-2023. Бути запрошеним провести найбільший і найскладніший музичний конкурс у світі – великий привілей. ВВС прагне зробити цю подію справжнім відображенням української культури, а також продемонструвати різноманіття британської музики та творчості. Наразі ВВС розпочне процес пошуку міста-господаря, яке стане нашим партнером для проведення однієї з найцікавіших подій у Великій Британії в 2023 році».

ВВС проводила Пісенний конкурс Євробачення більше разів, ніж будь-який інший мовник, організовуючи його в Лондоні у 1960, 1963, 1968 і 1977 роках, в Единбурзі у 1972 році, в Брайтоні у 1974 році, в Гаррогейті у 1982 році та в Бірмінгемі у 1998 році.

Місто-господар Конкурсу наступного року буде обрано в найближчі місяці в результаті конкурсної процедури, яка розпочнеться цього тижня. Дати проведення Пісенного конкурсу Євробачення-2023 будуть оголошені згодом.

Логотип події 2023 року також буде оприлюднено пізніше. Він відображатиме унікальність проведення Конкурсу наступного року та співпрацю між країною-господаркою і цьогорічними переможцями.

Пісенний конкурс Євробачення – це наймасштабніша музична подія у світі, яка щорічно організовується з 1956 року Європейською мовною спілкою (ЄМС), яка представляє суспільні медіа в 56 країнах Європи, Близького Сходу та Африки.

Конкурс 2022 року охопив понад 180 мільйонів глядачів на телебаченні та цифрових платформах.

Пісенний конкурс Євробачення-2023 пройде у Великій Британії.

Чому Конкурс не проводиться в Україні, країні-переможниці 2022 року?

ЄМС вирішила, що, на жаль, з міркувань безпеки конкурс 2023 року неможливо провести в Україні, і розглянула низку варіантів з мовником-переможцем Суспільним Мовленням. У результаті обговорень ЄМС запросила ВВС, яка посіла друге місце на конкурсі 2022 року, виступити організатором 67-го пісенного конкурсу Євробачення та організувати подію у Великій Британії.

У якому місті відбудеться Пісенний конкурс Євробачення - 2023?

Місто-господар Пісенного конкурсу Євробачення-2023 буде визначено в результаті конкурсної процедури, яка буде проведена влітку 2022 року.

Коли відбудеться Пісенний конкурс Євробачення-2023?

Дати проведення Пісенного конкурсу Євробачення-2023 будуть оголошені, коли буде відоме місто-господар.

Чи отримає Україна як переможець автоматичне місце у фіналі?

Так, українській пісні у 2023 році не потрібно буде змагатися в півфіналі, як це традиційно відбувається з країною-переможницею попереднього року.

Чи буде перемога України відзначена іншим чином під час конкурсу 2023 року?

Так, ВВС та ЄМС прагнуть забезпечити відзначення цьогорічних переможців з України та їхню присутність протягом усього заходу. Ми прагнемо зробити Пісенний конкурс Євробачення-2023 справжнім відображенням української культури, а також продемонструвати різноманіття британської музики та творчості.

Коли надійдуть у продаж квитки на Пісенний конкурс Євробачення-2023?

Очікується, що продаж квитків на Пісенний конкурс Євробачення-2023 розпочнеться у кінці цього року. Детальна інформація про те, як придбати квитки, буде доступна на сайті eurovision.tv та на офіційних сторінках конкурсу в соціальних мережах.
 Джерело: Суспільне.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, через скандал із поїздкою до Криму, замість закарпатки Аліни Паш на Євробаченні-2022 виступили Kalush Orchestra.

Читайте на ГК:У деяких категорій пенсіонерів пенсія виросла на 3 тис. грн: хто отримав найбільшу надбавку
Читайте на ГК:Мобілізованим більше не платять на колишній роботі: нардеп пояснив, чому скасували збереження зарплати
Читайте на ГК:Навчання під час війни: чого очікувати і до чого слід підготуватись школярам і їхнім батькам