1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень

222 Суспільство Україна

ТЦК та СП — це приватні структури, які не мають юридичних прав мобілізувати громадян?

Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень

Навколо роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки створено багато міфів.  Частина з них походить з так званих «вкидів» та ІПСО ворожих спецслужб, частина від псевдоадвокатів з TikTok, а частина – від незнання про функції, які покладенні на ТЦК та СП як структурного підрозділу Збройних Сил України.

Тож продовжуємо розвіювати міфи.

МІФ 3. ТЦК — це приватні структури, які не мають юридичних прав мобілізувати громадян

Одним із наративів, який розповсюджується в соціальних мережах, є також твердження про те, що ТЦК є приватними компаніями, які не входять до складу Збройних Сил України та не мають ніяких прав. При цьому ті, хто озвучує це у різних відеороликах, маніпулюють нібито неправильним кодом ЄДРПОУ або неправильною реєстрацією.

Однак у ст. 3 Закону про Збройні Сили України вказано, що «організаційно ЗСУ складаються з органів військового управління, з’єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України».

А відповідною Постановою Кабміну затверджено Положення про ТЦК та СП, в статті 1 якого чітко визначено, що Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, які забезпечують виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Тобто ТЦК працюють виключно у законодавчому полі, а міф про «приватні форми» є лише виправданням тих, хто не бажає виконувати свій військовий обов’язок. Також це є додатковим підживленням інформаційних кампаній, які проводяться ворогом проти ЗСУ.

Про це інформує Служба зав’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП.

Читайте також: Соцмережі "киплять", про це всі чули, але ніхто не бачив: Закарпатський ОТЦК та СП розвіяв популярний міф

Читайте також: