Депутати обговорюють можливість позбавлення водійського посвідчення, або й, можливо, навіть конфіскація авто у осіб, що ухиляються від мобілізації.

В Україні продовжується мобілізація. Верховна Рада розглядає законопроєкт №10449, у рамках якого ухилянтів планують обмежити у правах. Зокрема, їм хочуть заборонити керувати автомобілем.
Парламент планує поставити нову законодавчу ініціативу щодо голосування 10-11 квітня.
Адвокат Роман Кічко повідомив, що на практиці можна застосувати лише одне обмеження - це позбавлення водійського посвідчення. Проте таке рішення представники ТЦК не зможуть приймати самостійно. Відібрати права водія у чоловіка, який не хоче служити у ЗСУ, зможе лише суд.
За словами юриста, потрібно дотримуватись певної процедури. Якщо військовозобов'язаний або резервіст не виконує своїх обов'язків та ігнорує повістки, військкомат може звернутися до національної поліції для затримання такої особи та її примусового доставлення.
ТЦК направлятиме військовозобов'язаному чоловікові вимоги, форму якого ще має встановити Міністерство оборони. В українця буде десять днів, щоб виконати їх та з'явитися у ТЦК, інакше співробітники військкомату будуть звертатися до суду.
Суд призначить засідання, на яке запросять військовозобов'язаного чоловіка. Справа розглядатиметься відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення. Рішення ухвалять протягом 15 днів з моменту відкриття провадження, тому потрібно встигнути скористатися послугами адвоката.
Судове рішення передадуть до виконавчої служби, яка зможе виконати його та обмежити його у праві керувати транспортним засобом. На цей момент таке обмеження поширюється лише на боржників за аліментами.
Правозахисник не вважає, що в ухилянтів вилучатимуть посвідчення водія. Поліцейські під час зупинки транспортного засобу перевірятимуть, чи має громадянин право керувати авто. Якщо діє обмеження, настає адміністративна відповідальність й водити заборонять на 3-6 місяців. У разі порушення тимчасового обмеження передбачено штраф у розмірі 20 400 грн.
Третє порушення тягне за собою штраф у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (40 800 грн), з позбавленням прав водія на 5-7 років з вилученням авто або без нього. У такій ситуації поліцейський має право вилучити транспортний засіб й відправити його на штрафмайданчик.
Читайте також: Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень
Читайте також:
- Скільки коштуватимуть 100 доларів до 27 квітня: прогноз курсу від банкіра
- З травня українцям додадуть третю платіжку за газ: що зміниться та скільки доведеться платити
- НЛО на сам Великдень: що за об'єкт бачили в небі над Закарпаттям? (ФОТО, ВІДЕО)
- Голод в Україні. Початок фіналу: чого слід боятись жителям Закарпаття й чому вже запізно "трубити у ріг"?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 36429 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31323 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 154497 0 Суспільство

Будуть ловити жорсткіше, "притиснуть" усіх: мобілі...
Нові норми почали діяти в Україні. Мобіл...
11.04.2025 13:40 21353 0 Суспільство

Повторна мобілізація: коли ТЦК може так вчинити
Звільнені зі Збройних сил України (ЗСУ) ...
12.04.2025 01:31 22207 0 Суспільство

Трамп ставить ультиматум Кремлю: мир в Україні або...
Президент США Дональд Трамп закликав Рос...
13.04.2025 00:38 62318 0 Влада