1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Україна та Угорщина збільшать кількість пунктів пропуску на кордоні для експорту зерна

164
Суспільство Угорщина

Україна спільно з Угорщиною звертатимуться до Європейського Союзу стосовно збільшення пропускної спроможності сухопутних коридорів на українсько-угорському кордоні.

Україна та Угорщина збільшать кількість пунктів пропуску на кордоні для експорту зерна

Про це під час брифінгу повідомив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

"Колишні транзитні коридори вели через Чорне море. Сухопутні коридори мають дуже малу пропускну спроможність. Ми спільно звертатимемось до ЄС, щоб ми могли розвивати пропускну спроможність як з української, так і з угорської сторони. Ми стурбовані, яким буде продовольче забезпечення світу внаслідок війни... Ми зацікавлені, щоб рух товарів пришвидшився. Це не тільки угорський, український чи європейський інтерес. Це глобальний інтерес", – зазначив Надь.

 

 

Фото: Львів Медіа. На світлині Іштван Надь.

Своєю чергою міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що на сьогодні Україні потрібно експортувати 18 млн тонн минулорічного врожаю. Крім того, нині триває збір пшениці і невдовзі фермери збиратимуть ріпак.

"Для нас дуже важливо збільшити логістичні шляхи через Угорщину в Європу, розвивати інфраструктуру, яка пов’язана з вивезенням українського зерна, також задовольнити інтереси українського та угорського бізнесу щодо спільних проєктів. Ми співпрацювали з країнами, які мають транзит до моря, як-от Польща та Румунія. Словаччина та Угорщина – це логістичні коридори на європейський ринок. Ці шляхи не були розвинуті, бо ми торгували через море", - сказав він.

Сольський наголосив, що Україні необхідно розширювати нові експортні напрямки в ЄС. Зокрема, потрібно визначити ділянки на кордоні та забезпечити автотранспортні можливості.

"Угорщина посідає конструктивну позицію, поставки вже тривають. У нас кількість пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною менша, ніж із Румунією чи Польщею, тому ми плануємо збільшити її і вже працюємо над цим", – зауважив міністр.

Нагадаємо, що Угорщина дозволила українським перевізникам здійснювати всі двосторонні і транзитні перевезення територією своєї країни без дозволів, повідомила Укртрансбезпека.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber