1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

З Угорщини в Ужгородську дитячу лікарню привезли гумдопомогу /ВІДЕО

05.07.2022 20:33 Суспільство

Ужгородська міська дитяча клінічна лікарня отримала допомогу з міста Загонь.

Ужгородська міська дитяча клінічна лікарня отримала допомогу з міста Загонь.

Ужгородська міська дитяча клінічна лікарня отримала гуманітарну допомогу від угорського міста Загонь. Вантаж містив пелюшки, дитяче харчування, а також гігієнічні засоби для жінок та дітей.

Гуманітарну допомогу, яку запропонував мер міста Загонь, до Ужгородської лікарні допомогло доправити Генеральне консульство Угорщини в місті Ужгород.

"Цього разу ми доправили до Ужгорода допомогу від міста Загонь. Цей дороговартісний вантаж був зібраний із пожертв мера та мешканців міста Загонь, як допомога для тих дітей, які зараз проживають на Закарпатті, як місцевих так і переселенців. Вантаж містить засоби гігієни, дитяче харчування та інші вкрай потрібні речі. Для нас дуже важливо, щоб ми надавали справді гуманітарну, за змістом цього слова, допомогу тим хто є невинними жертвами цієї війни, цієї жахливої ситуації. Для нас такими є у першу чергу діти. Дуже важливо, щоб зараз коли ми чуємо, через затяжність цієї жахливої війни поменшало бажаючих допомагати, ми, угорці, показали, що в нас ще не згасло бажання допомогти і що ми і надалі зможемо дістати та надати допомогу тим, хто цього потребує", - розповів консул Генерального консульства Угорщини в місті Ужгород, Ласло Куті.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. Наразі за підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.

Нагадаємо: Віктор Орбан підписав постанову про надання 3,5 мільярдів форинтів для відбудови України /ВІДЕО

Читайте на ГК:"Босоркані, гадання і цвіт папороті": на Закарпатті готуються до свята Івана Купала
Читайте на ГК:В Ужгороді зібрали допомогу для переселенців
Читайте на ГК:В Ужгород прибула допомога від Угорщини