1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Подякував за підтримку": відомо, про що домовився Зеленський із Орбаном під час переговорів

21.06.2022 19:35 Суспільство ВАЖЛИВО

Зеленський назвав розмову з Орбаном "плідною".

Зеленський назвав розмову з Орбаном

Президент Володимир Зеленський мав переговори із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном і запросив його приїхати в Україну. Про це глава держави написав у Twitter у вівторок, 21 червня.

Лідери двох країн домовилися про посилення співробітництва в енергетичній сфері між Україною та Угорщиною.

"Подякував за підтримку суверенітету України і надання притулку українцям під час війни", – написав президент. Він також зазначив, що під час переговорів домовився з Орбаном про посилення співпраці в енергетичній сфері між країнами. Також Зеленський подякував Угорщині за підтримку надання статусу кандидата на вступ у ЄС для України.

Нагадаємо, Угорщина з моменту повномасштабного російського вторнення допомагає українським біженцям гуманітарною допомогою. Значні гуманітарні вантажі надходять до різних областей України, у тому числі, й на Закарпаття. Біженцям, яких прихистили у закарпатських громадах, зокрема, Берегівщині й Виноградівщині, допомагають Угорські благодійні організації.  

Слід нагадати, що напередодні Угорщина запропонувала зробити внесок у врегулювання глобальної продовольчої кризи, спричиненої російською блокадою українських портів. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто. Зокрема, він заявив, що можна сперечатися про те, як впоратися з цією кризою, але не розумно намагатися вирішити ситуацію, посилаючи більше зброї.

Також варто відзначити, що Угорщина продовжила термін бездозвільного проїзду у двосторонньому сполученні для українських перевізників до моменту набуття чинності "транспортного безвізу".  Попередньо дозвіл  українським перевізникам на здійснення усіх двосторонніх та транзитних перевезень територією Угорщини був наданий наприкінці березня до 30 квітня. 

Нагадаємо, транзитний проїзд: Угорщина продовжила бездозвільний режим для українських перевізників

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)