1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«ВЕС вплине на птахів, кажанів та рослини», - еколог про будівництво вітряків на полонині Боржава

21.02.2019 12:04 Суспільство Голос Карпат

Свою думку стосовно будівництва вітроелектростанції на Боржавській полонині озвучила природоохоронець, експерт з питань екології та охорони довкілля Оксана Станкевич-Волосянчук.

Свою думку стосовно будівництва вітроелектростанції на Боржавській полонині озвучила природоохоронець, експерт з питань екології та охорони довкілля Оксана Станкевич-Волосянчук.

За словами фахівця, будь-яке масштабне будівництво на Боржаві призведе до руйнування природніх ресурсів, які зараз оберігають в рамках Смарагдової мережі. Експерт виділила три основні небезпеки для природи та місцевих мешканців.

1. Вплив на птахів та кажанів, а також на субстрат, на якому розміщені вітроустановки. Експерти, які проводили дослідження на Боржаві, без сумніву фахові, але в силу певних обставин вони не змогли об’єктивно оцінити всі ризики та небезпеки для птахів та шляхів їхньої міграції.

2. Вплив на флору, яка розташована переважно на гребні і яка охороняється Смарагдовою мережею.

«У висновках експертів написано, що установка вітряків жодним чином не вплине на флору. Але ж ми всі розуміємо, що для встановлення вітряків потрібна важка техніка, яка колесами руйнуватиме не лише рослини, але і ґрунти та ландшафт. Якщо ми «заліземо» туди важкою технікою, то це завдасть непоправних змін природі», - зазначила Оксана Станкевич-Волосянчук.

3. Небезпека для життя місцевих мешканців, особливо у зимовий період, коли можливий розліт льоду на відстань до 300 метрів. Смарагдова мережа Європи (англ. Emerald Network) — мережа територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття, в країнах Європи і деяких — Африки. Створена 1998 року для виконання Бернської конвенції 1979 р. і підтримується державами — членами Ради Європи. Мета цього масштабного проекту — виділити і взяти під охорону місця проживання рідкісних видів тваринного і рослинного світу.

При оцінці території для включення до Смарагдової мережі Європи враховується: чи мешкають тут види рослин і тварин, яким загрожує зникнення, чи являє вона собою важливий пункт зупинки на шляхах міграції тварин, чи відрізняється високим рівнем біорізноманіття, чи зустрічається тут унікальне місцепроживання.

На 2015 р. Смарагдова мережа Європи налічувала близько 3500 потенційних та повністю сертифікованих «смарагдових об'єктів» загальною площею майже 600 000 км2 у 16 країнах.

Нагадаємо, компанія-забудовник ВЕС на Боржаві заявила, що "Вітропарк займе 0,01% площі полонини".

Також експерт розповів, які небезпеки несе в собі електростанція на Боржаві.

Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у вогняну паску: відомі деталі рятувальної місії (ФОТО)
Читайте на ГК:Залишилися без даху над головою: масштабна пожежа охопила дах будинку закарпатців (ФОТО)
Читайте на ГК:"Спалилися на гарячому": на Закарпатті під приціл правоохоронців потрапили двоє злочинців (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська