1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Пальне дороге, а мусай заправити»: як садили картоплю цьогоріч на Перечинщині

27.05.2022 08:45 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Військові дії цьогоріч істотно вплинули на посівну в Україні. У той же час, і попри невтішні реалії сьогодення, людям вдалось засадити поля і в окупованих територіях, і в інших регіонах країни.

Військові дії цьогоріч істотно вплинули на посівну в Україні. У той же час, і попри невтішні реалії сьогодення, людям вдалось засадити поля і в окупованих територіях, і в інших регіонах країни.

Садили свої «Сади перемоги» і жителі Закарпаття. Збирались гуртом на садіння картоплі місцеві жителі й переселенці на Березнянщині та Перечинщині.

З кожним роком ціна зростає. Зорати землю стає дорожче, як і заправити «залізну конячку».

За словами жителів Перечинщини цьогоріч «орачі» за сотину просили від господарів 50 гривень. Торік та сама сотка вартувала менше – всього 40 гривень. Дискування зораної ниви цього року – 60 гривень за сотку. Не дешево. Однак люди не гріхують, бо розуміють, що ціни взялись «не із неба», а виросли цього сезону із подорожчанням пального – солярки й бензину.

–Правди нікуди діти, але садити потрібно, тим паче зараз, в такий період, – розповідає пані Ірина. – Хтось садить вручну, хтось за трактором чи конем. Цього року і ми садили картоплю за трактором. За ярчування просили 30 гривень за сотку, – відзначає газдиня. В таку ж ціну за сотку обійшлись і копання картоплі поміж рядами та підгортання. Минулого року ми лиш орали та дискували за трактором, садили вручну, але то дуже важко, треба намучитись, – каже газдиня.

– Хоч і дорожче цього року стало зорати ниву, бо пальне дороге. Але й трактор на воздусі робити не буде, мусай заправити.

Нагадаємо, продовольчий колапс: у магазинах Закарпаття у дефіциті звичайна сіль

Читайте на ГК:Закарпатці збирають лушпиння цибулі, горіха та попіл: що ж "витворяють" господарі і як воно діє?
Читайте на ГК:Сучасні ВЕС у горах Карпат: чи підтримують закарпатці вітряні парки на полонинах?
Читайте на ГК:Нічний режим рятує фінанси: як "розумний лічильник" допомагає закарпатцям не платити рекордні суми за електроенергію?

 

 

 

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська