1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У селах Закарпаття заготовляють «джигуху»

24.05.2022 16:00 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Рослина зростає практично у всіх садах та городах та володіє цілющим ефектом. Зривають її з обережністю, бо «обпікає» мурашиною кислотою.

Рослина зростає практично у всіх садах та городах та володіє цілющим ефектом. Зривають її з обережністю, бо «обпікає» мурашиною кислотою.

Це добре знана усім кропива. Ще із давніх часів нею лікують різні недуги у тому числі, й ревматизм. Кусючу рослину вживають у їжу – готують салати, варять супи, додають до начинок для пирогів, роблять варення тощо.

Народні назви – жалива, джигуха, коприва, прокева тощо. А стародавня латинська назва цієї рослини «Urtica». Походить від слова «урере» (лат. urere) – «палити», «горіти». Щодо цілющих властивостей кропиви та що із неї готують «Голос Карпат» інформував читачів у попередній публікації.

Наразі у деяких селах на Закарпатті почалась заготівля цієї рослини. Збирають жаливу і жителі Перечинщини та здають сировину заготівельникам.

Заготовляють зараз вітамінну рослину, зокрема, у Зарічеві. Люди здають свіжо зірвану кропиву по три гривні за кілограм. За день заробляють від 160 і більше гривень. Зривають лише верхню частину рослини та складають в мішки.

Заробіток на рослині, поки сезон, є рятівним на цей час для багатьох непрацюючих й малозабезпечених.

Нагадаємо, Вітаміни – з відкритого грунту: жителі Перечинщини уже смакують «рубіновим» овочем (ФОТО)

Читайте на ГК:Човни й раритетні "амфібії" на закарпатських водоймах: що називали "гайовом" й чи були кораблі в регіоні?
Читайте на ГК:"Торік були змії, а зараз воно": у закарпатки поряд із ліжком - небезпечний "сюрприз"
Читайте на ГК:Перехоплює подих: вражаючий небесний дар в одному із закарпатських урочищ (ФОТО)

 

 

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська