1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Вітаміни – з відкритого грунту: жителі Перечинщини уже смакують «рубіновим» овочем (ФОТО)

1262
Суспільство Новини Перечина

Цьогорічному урожаю городини на відкритому грунті радіють жителі Перечинщини.

І в час війни люди садять картоплю та обробляють городи. В умовах воєнного стану майже у всіх районах області жителі згуртувались, аби посадити й посіяти як найбільше, тим самим убезпечуючись від імовірної продовольчої кризи.

«Сади Перемоги» садили, згуртовуючись і жителі Перечинщини. Докладали своїх зусиль діти, пенсіонери та навіть переселенці. До слова, найпершими цьогоріч, спільно з переселенцями,  посадили картоплю на Березнянщині у Дубриницько-Малоберезнянській громаді. 

На відміну від тепліших районів області, зокрема,  Виноградівщині й  Берегівщини, де городиною з теплиць торгують на ринках від початку весни, жителі Перечинщини тільки зараз починають збирати урожай весняних овочів й готувати із них вітамінні салати. Смакують на Перечинщині уже й домашнім «рубіновим» овочем – редискою, вирощеною у відкритому грунті.  

Не зважаючи на посуху останніми місяцями через відсутність дощів, городина таки вродила у цьому районі, кажуть господарі.  Хоч і доводиться жителям самотужки «робити дощ» – поливати городину, адже спека дається взнаки. 

Щоб врятувати городину поодиноким господарям доводиться попітніти, носячи воду у відрах. Та без мозолів – не буде врожаю. Тож мусять докладати усіх зусиль, тим паче зараз, коли дорожнеча дедалі відчутніше  б’є по кишенях людей.  

Цьогорічному урожаю городини радіють, зокрема, й пенсіонери із Перечинщини. Із метою підзаробити, жителі навколишніх сіл торгують самотужки вирощеною зеленню на ринках Ужгорода й Перечина. Продають зелену цибулю, петрушку, редиску й ряд інших овочів.

Нагадаємо, Про Закарпатську 128-му бригаду знову написала американська The New York Times.

Читайте також: