1. Новини Закарпаття
  2. >

П’ятдесят працівників IT-компаній на Закарпатті звільнили від мобілізації: як це працює

24.05.2022 14:35 Суспільство

Загалом з початку війни на Закарпаття переїхали 35 тис. фахівців ІТ-сфери

Загалом з початку війни на Закарпаття переїхали 35 тис. фахівців ІТ-сфери

П'ятдесят ІТ-фахівців, які працюють на Закарпатті, звільнили від мобілізації. Окрім цього очікується підтвердження ще щодо 67 «айтішників». Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської обласної військової адміністрації. Звільнення від мобілізації було однією з обіцянок голови Закарпатської ОВА Віктора Микити, який наприкінці березня анонсував створення ІТ-кластеру. Офіційно про старт роботи Закарпатського ІТ-кластеру повідомили у понеділок, 23 травня.

Станом на 24 травня підтвердження про звільнення від мобілізації отримали 50 працівників ІТ-компаній. Крім того, вже подано наступний пакет на бронювання 67 осіб з-поміж ІТ-фахівців. Процес триватиме два-три тижні.

«Зараз отримали підтвердження на бронювання 50 IT-фахівців. Подали наступний пакет на бронювання (67 осіб), процес буде тривати 2-3 тижні, чекаємо на результати. Постійно отримуємо і опрацьовуємо заявки. Заброньованими можуть ІТ-фахівці, які не мають військових спеціальностей. Вони проходять детальну перевірку Міноборони і Мінекономіки», – зазначили ZAXID.NET у прес-службі Закарпатської ОВА.

За словами заступника голови Закарпатської ОВА Олександра Пацкана, заявки на вступ до кластеру подали вже близько 100 компаній та 300 ФОПів. Загалом в область евакуювалися понад 30 тисяч представників IT-сфери. До ради правління Закарпатського ІТ-кластера увійшли одинадцять компаній: Astound Commerce, SoftServe, Sigma Software, Genesis, 4TEAM, Telesens, EPAM, Intellias, SQUAD, CANFLY та PettersonApps.

«Наше завдання – допомогти їм відновити свою діяльність тут, адже робота айтівців зараз є міцною опорою для економіки країни. Ініціатива відкриває і нові можливості для цифрового розвитку Закарпаття», – наголосив Олександр Пацкан, додавши, що військова адміністрація підтримує учасників спільноти у питаннях взаємодії з органами центральної влади, бронювання працівників, логістики, пошуку приміщень для роботи.

Нагадаємо, про створення на Закарпатті ІТ-кластера та звільнення ІТ-фахівців від військової служби у березні 2022 року заявив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита. Він також зазначав, що з початку повномасштабної війни близько 35 тис. фахівців ІТ-сфери вже переїхали до Закарпаття. За словами Віктора Микити, ІТ-фахівців звільнятимуть від призову на військову службу, надаватимуть місця для роботи, забезпечуватимуть їх охорону, а також допомагатимуть у супроводі економічної, податкової та господарської діяльності.

Для цього ІТ-компаніям необхідно зареєструватись в Мінекономіки, як підприємство, яке має намір перемістити свою діяльність та потужності в Закарпатську область. Обов’язкова реєстрація як суб’єкту господарської діяльності на території області як реінтегроване підприємство з іншого регіону.

Після цього ОВА спільно з Мінекономіки забезпечить формування пропозицій щодо бронювання ІТ-фахівців від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан.

Пише zaxid.net

Нагадаємо, За позовом прокуратури суд зобов’язав експосадовицю РДА відшкодувати збитки, завдані незаконним преміюванням працівників

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська