1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Юний закарпатський дослідник здобув перемогу у міжнародній олімпіаді геніїв (ФОТО)

1846
Суспільство Новини Перечина

І в час війни закарпатець не зупинявся та працював над проєктом.

Юний закарпатський дослідник здобув перемогу у міжнародній олімпіаді геніїв (ФОТО)

Учень 11 класу Тур'є-Реметівського ЗЗСО Дмитро Немчик переміг у найбільшому у світі міжнародному конкурсі шкільних проєктів з питань екології «Олімпіаді геніїв», заснованим Terra Science and Education за партнерства Рочестерського технологічного інституту.

Цьогоріч в Україні національний етап олімпіади геніїв відбувався вперше. У ній розглядались проєкти з семи категорій. Учасники випробовували себе в науці та бізнесі, робототехніці, музиці тощо.

Оголошення результатів для для фіналістів «GENIUS Olympiad Ukraine» відбулось напередодні. Спеціальним гостем був Президент «GENIUS Olympiad» Фехмі Дамкач. Заходи такого рівня – це прекрасна нагода творчій та небайдужій до долі планети молоді заявити про себе, та продемонструвати свій нетрадиційний підхід до розв’язання глобальних екологічних проблем, – відзначає учитель еколог Тур'є-Реметівського ЗЗСО Орися Данканич.

До слова, цьогоріч у міжнародній олімпіаді геніїв узяли учні із 23 областей України, 78 переможцям олімпіади вручено спеціальні еко-квитки. 811 проєктів потрапило до національного фіналу.

Про Дмитра Немчика «Голос Карпат» уже згадував у попередніх публікаціях. Юний дослідник займається вивченням унікальних Веймутових сосен на території заповідного урочища «Магурича».

Дмитро самотужки значний період вимірює висоту цих зелених насаджень, фіксує їх вік та присвоює їм імена. Серед них: «Генерал Грант», Грізлі Гігант» (висота півсотні метрів), «Велика трійця», «Сентенель». Вік дерев від 150-230 років. Були висаджені ще за часів Австро-Угорщини, як відзначає Дмитро. Інформаційні таблички із назвами дерев Дмитро Немчик виготовляє разом із батьком – паном Олександром.

Веймутові сони на території Магуричі, за словами Дмитра Немчика є одними з найбільших в Європі. Кілька років тому на території Магуричі Дмитро виявив одне із перших рекордних дерев, після чого почав ретельно вивчати їх вік та параметри за допомогою рулетки та орієнтуючись на підказки від професійних вимірювальників із Німеччини.

Окрім веймутових сосен Дмитро цікавиться і дугласіями, які зростають в околицях Тур'я-Ремети. Минулого року найбільшу у Європі дугласію (Pseudotsuga menziesii), яка зростає у межах Тур’я-Ремети, було названо на честь Дмитра Немчика. Дерево було виміряно торік уперше професіоналами з Італії та визнано його найвищим деревом в Україні, Польщі, Словаччині, Угорщині, Молдовії.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber