1. Новини Закарпаття
  2. >

“Перевірять навіть оплату комуналки та покупку одягу”: Мінфін готує нові методи контролю за доходами українців

20.02.2022 20:07 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні уже працює фінансовий моніторинг, але його хочуть зробити ще жорсткішим і перевіряти навіть незначні витрати.

В Україні уже працює фінансовий моніторинг, але його хочуть зробити ще жорсткішим і перевіряти навіть незначні витрати.

Міністерство фінансів України розпочало підготовку законопроекту про нові, ще жорсткіші методи контролю за доходами всіх громадян країни. Планується, що до кінця зими 2022 року документ буде готовим, його винесуть на обговорення, пише Today.ua.

Фінансовий моніторинг в Україні запущено давно, банки відслідковують великі транзакції та, у разі виникнення підозр, блокують їхнє проведення. Щоб здійснити платіж, українцям необхідно надати документи, що підтверджують легальність отримання коштів. Впровадження нових непрямих методів контролю над доходами громадян спростить фінмоніторинг для банківської системи.

Відслідковувати рух коштів стане набагато простіше, при цьому контролювати будуть не лише великі витрати, а й невеликі, наприклад, оплату комунальних послуг або покупку одягу.

За словами голови Союзу споживачів комунальних послуг (СПКУ) Олега Попенка, влада України намагається запровадити жорсткий фінансовий моніторинг у країні, яка страждає від значної економічної кризи і є чи не найбіднішою країною Європи. Але при цьому не ухвалюються закони, які давно діють у розвинених країнах, наприклад, у США.

"Там немає того, що вигадують наші реформатори. Тому що вони настільки завзято висаджуються перед Міжнародним валютним фондом, що вони готові йти на все", - нарікає Олег Попенко.

Українські експерти впевнені, що громадян країни, де величезна кількість людей не має достатнього рівня доходів, щоб сплатити за комунальні послуги, не можна жорстко відстежувати кожну гривню на рахунках. Українців необхідно поступово привчати до відповідальності, щоб вони розуміли, що відповідальність за ухилення від сплати податків буде серйозною.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні система фінансового моніторингу блокує кошти українців.

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська