1. Новини Закарпаття
  2. >

“Дорогі покупки та походження грошей”: В Україні система фінансового моніторингу блокує кошти українців

12.02.2022 23:13 Суспільство ВАЖЛИВО

Українцям масово блокують дорогі покупки через те, що вони не можуть пояснити походження коштів за які хочуть здійснити покупку.

Українцям масово блокують дорогі покупки через те, що вони не можуть пояснити походження коштів за які хочуть здійснити покупку.

Вже зараз не всі українці можуть зробити дорогі покупки. Система фінансового моніторингу блокує їх, якщо покупець не може пояснити походження коштів для цієї покупки. При цьому фінансовий моніторинг посилюватиметься, а з 1 вересня 2022 року запрацює на повну силу, пише Уніан.

Про це попередив громадян голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової і митної політики Данило Гетьманцев.

Податкова амністія, яка триватиме до 31 серпня цього року, набирає обертів, розповів Германцев. На сьогодні українці вже "дістали з панчохи" та задекларували 1,6 млрд гривень, які свого часу пройшли повз ДПС.

Причому, як каже нардеп, за великими тіньовиками, які декларують по 1-2 мільйони доларів, потягнулися й середні, що легалізують по 80-100 тисяч в американській валюті. Це говорить про те, що українці починають вірити в невідворотність податкового контролю і прагнуть відбутися нижчими платежами до бюджету, ніж довелось би платити після завершення податкової амністії.

"Це свідчить про те, що громадяни середнього статку беруть участь в амністії. І це дуже важливо. Ніколи податкова амністія не розпочиналася чергою бажаючих. Але в процесі інтерес зростає", - розповів Данило Гетьманцев.

Навіть більше, він переконаний, що влітку цей процес дуже активізується. Чим менше часу залишатиметься до закінчення податкової амністії, тим "охочіше" громадяни декларуватимуть усе, що було нажите непосильною працею.

Проте вже зараз система фінансового моніторингу працює. Вже тепер далеко не всі громадяни можуть зробити велике придбання, якщо вони не в змозі пояснити походження коштів на це придбання. Система фінансового моніторингу блокує їхні кошти, і після цього розплатитися за покупку неможливо.

"Я не хочу лякати людей, але вже неможливо купити нічого дорогого, якщо не доведено походження коштів. Спробуйте купити зараз в автосалоні машину. На ринку можна купити, а в автосалоні - ні", - заявив Гетьманцев.

Якщо хтось розраховує, що проблема "розсмокчеться" сама собою, то даремно. З кожним днем фінансовий моніторинг тільки посилюватиметься.

"Той фінансовий моніторинг, який зараз працює, хочемо того чи ні, посилюватиметься. Світ іде семимильними кроками до прозорості", - запевнив "батько" податкової реформи.

Нагадаємо: "Перевірять навіть купівлю квартири": чи легальні доходи та як легалізувати зароблене в "тіні", - Обозреватель.

Читайте на ГК:Курс валют на 5 квітня: що відбувається з доларом, євро і злотим
Читайте на ГК:Гороскоп на 5 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:На фронті вдалося стабілізувати наші позиції,  — Зеленський (ВІДЕО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська