1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

«Чи повернуть стаціонар?»: сумна доля реорганізованого медзакладу на Закарпатті

2275
Суспільство Новини Перечина

Раніше дільнична лікарня у Тур’я-Реметі обслуговувала пацієнтів із дев’яти населених пунктів. Наразі ж у селі – нові зміни й модернізована амбулаторія ЗПСМ.

«Чи повернуть стаціонар?»: сумна доля реорганізованого медзакладу на Закарпатті

За словами людей, модернізація – добре, адже із плином часу таки рухаємось до європейських стандартів.  І будівництво амбулаторій ЗПСМ  у селах Тур’я-Реметівської ОТГ із новітнім медичним обладнанням,  звісно, великий плюс для населення. Нагадаємо, 27 травня минулого року відбулось урочисте відкриття АЗПСМ у Тур’я-Реметі та Тур’я-Бистрій. А цьогоріч амбулаторію загальної практики сімейної медицини відкрили у Тур’я-Пасіці. в амбулаторії прийматимуть два сімейні лікарі.  На сьогодні близько із 1400 пацієнтами укладено відповідні договори. Заклад обслуговуватиме місцеве населення та пацієнтів із присілку Завбуч (Тур’я-Реметівської ОТГ).

Реформа реформою, а люди ностальгують за втраченою медициною для пацієнтів.

Зараз місцевим, у тому числі й пенсіонерам, доводиться лікуватись в Перечині або Ужгороді через відсутність денного стаціонару. А колись, розповідають, не було таких модернізацій і у селі функціонувала державна дільнична лікарня, де обслуговувалось населення із дев’яти прилеглих пунктів: – Туриці, Туричок, Тур’я-Пасіки, Ракова, Бистрої, Тур’я-Поляни, Лумшор, Лікіцар та Липовця. Тут працювали досвідчені лікарі та медсестри. Лікування було безкоштовним. Приймали пацієнтів із різними недугами, у тому числі і цукровим діабетом та гіпертонією.

 Як згадує населення,  у свій час у лікарні був навіть окремий рентгенологічний кабінет. Усі необхідні аналізи можна було зробити у стінах медзакладу, що значно полегшувало життя пацієнтів.

За інформацією очевидців, дільнична лікарня у Тур’я-Реметі була побудована за часів радянської влади, а саме, у  1946 році. Спочатку було всього 15 ліжко-місць, 5 – для хворих на туберкульоз. У 1950 році відкрито фельдшерсько-акушерський пункт, А згодом, у 57-ому лікарню уже розгорнули на 25 ліжок. Було відкрито навіть родильне відділення. 

Сумна історія в роботі закладу розпочалась з моменту її обов’язкової реорганізації 2007-му році, що мало на меті, у першу чергу, скорочення денного стаціонару. Така доля не оминула і решту стаціонарних сільських відділень по всій Україні.

Мешканці і досі ще пам’ятають, як всім селом збирали підписи, аби лікарню не закривали, самотужки збирали кошти на ремонт даху будівлі. Тоді ж медзаклад людям вдалось відстояти.

Реорганізація місцевої дільничної лікарні у Тур’я-Реметі не могла не відбитись на долі простих громадян, у тому числі й пенсіонерів, у яких не має можливостей долати значні кілометри, аби дістатись найближчої лікувальної установи. 

Питання із відновлення денного стаціонару в населеному пункті і зараз є надзвичайно важливим. Дискутують на цю тему наразі і у мережі Фейсбук.  Жителі намагаються отримати слушну відповідь від компетентних осіб, у тому числі, народних обранців, які б могли, на їх думку, посприяти у цьому плані.

 

У коментарях люди відзначають, що підняте питання є слушним та актуальним. Місцеві відзначають, що перед виборами уже звертались до майбутніх народних обранців із пропозицією щодо відновлення ліжкомісць у лікарні, тож сподіваються на розуміння.

Нагадаємо, На Закарпатті презентували проєкт "Боржавська велодрезина" : нова розвага для туристів (ФОТО)

 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber