1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«На глибині 300 метрів»: що за знахідка розташована у Закарпатській «солоній» глибинці (ФОТО)

22.01.2022 12:00 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Надзвичайно багата мінеральними скарбами туристична Березнянщина. І це багатство є унікальним магнітом для численних відвідувачів до, Богом даного «райського» місця, зі своєю «Блакитною лагуною».

Надзвичайно багата мінеральними скарбами туристична Березнянщина. І це багатство є унікальним магнітом для численних відвідувачів до, Богом даного «райського» місця, зі своєю «Блакитною лагуною».

Одним із унікальних населених пунктів району є село Сіль. Про нього ми уже згадували у попередніх публікаціях. Раніше село називали «Соляним Полем» через значні поклади солі на його території. Мінеральні природні джерела, що утворились у цій глибинці, мають чимало корисних властивостей. Помічні в лікуванні ряду недуг 

Минулого разу ми ознайомили читачів і двома основними джерелами на території села Сіль. Вода із джерел допомагає у лікуванні шлунково-кишкового тракту, нервової та опороно-рухової системи.

Дістатись до джерел буде непросто, адже потрібно перейти річку майже екстремальним підвісним мостом.

Що стосується третього джерела на території населеного пункту, вода у ньому також мінеральна, до того ж газована. Допомагає у лікуванні органів травлення. Цілющий скарб пульсує на глибині майже 300 метрів. Вода знаходиться у своєрідній залізній діжці-гідранті, закопаному у землю. Набирають лікувальну воду спеціальним черпаком на довгій дерев’яній паличці, розташованому поряд із джерелом.

Мінералка із газованими бульбашками насичена літієм, калієм, барієм, залізом та марганцем, нікелем тощо. Вміст брому та йоду у цій воді врази вища, ніж в і інших водах.

Мінеральну воду із природного джерела на території села Сіль відносять до типу вуглекислих, гідро-карбонатно-хлоридних натрієвих вод. Мінералізація води становить до 16,5 грамм на один літр. Дуже солона. Рекомендується розводити її із простою водою, адже вживання води прямо із джерела може стати причиною шлунково-кишкових розладів.

В бальнеологічних цілях воду приймають внутрішньо до одного літра на день в санаторно-стаціонарних умовах. Використовують у лікуванні серцево-судинних захворювань, ішемічній хворобі серця, бронхіті. Є відмінним муколітичним засобом. Також воду рекомендують і для купань. За хімічним складом вода є майже ідентичною до популярної марки «Боржомі», однак містить більше заліза.

Якщо із джерела відібрати 50 літрів води, через отвори залізної діжки вода виливається пульсуючим гейзером.

Нагадаємо, підземні скарби "Соляного Поля" на Березнянщині (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте на ГК:Сплатив заставу й повернувся "до бізнесування": на Ужгородщині впіймали переправника військовозобов'язаних (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Ужгородщині затримали чергового "бізнесмена -переправника" військовозобов’язаних (ФОТО)
Читайте на ГК:І на ношах несли, і санчатами везли: медики розповіли про порятунок юнака на Закарпатті (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська