1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Підземні скарби "Соляного Поля" на Березнянщині (ФОТО, ВІДЕО)

11.01.2022 08:25 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Напередодні Голос Карпат інформував читачів про цілющі мінеральні джерела в селі Ужок на Березнянщині.

Напередодні Голос Карпат інформував читачів про цілющі мінеральні джерела в селі Ужок на Березнянщині.

Цього разу помандруємо до наступного села району під назвою Сіль.

Назва населеного пункту не є випадковою, адже раніше на його території розташовувались значні соляні поклади. За розповідями очевидців, у минулому село ще називали "Соляним полем".

У селі Сіль на Березнянщині розташовані два джерела із мінеральною водою. Одне із них, відзначають місцеві, допомагає у лікуванні шлунково-кишкового тракту, а інше лікує опорно-рухову систему. І те і друге добре відоме місцевим жителям, у той же час мало знане відвдуачами. До слова, на Березнянщину туристи їдуть як в літню пору, так і в зимову.

Джерела розташовані поряд одне біля одного, аби дістатись до мінеральних роздинок доведеться перейти місцеву річку й піднятись на пагорб.

За смаком вода у джерелах істотно різниться. Перше джерело дуже солоне на смак, іржавого кольору. Вода у ньому вуглекисла, залізисто-карбонатно-натрієва. Без неприємного запаху.

Мінералка із другого джерела не віддає смаком солі й прозора на вигляд. Поряд із джерелами, розташованими посеред лісу, є спеціальні таблички із інформацією щодо складу води, її мінералізацією та впливом на організм людини.

Вказівником для туристів, аби дістатись до цих джерел, є табличка із написом "Пудроссольські води" зі схемою їх розташування. Побачити її можна при виїзді із села метрів за 200 із лівої сторони траси (за поворотом на Княгиню, село, яке відоме падінням найбільшого у Європі метеориту з однойменною назвою).

Біля джерел можна побачити кам'яні залишки мінеральної купелі за часів Австро-Угорщини. У свій час купелі були відомі на всю Європу цілющим ефектом.

Детально про те, як дістатись до мінеральних джерел, мовби навмисне прихованих лісом, розповідає на своєму каналі в Ютубі місцевий житель Юрій Васильович. Під час візиту до цієї місцини слід бути готовими до екстремального переходу через хиткий підвісний міст, яким власне і дістається до лікувальних джерел автор відео.

У лікувальних цілях воду із місцевих мінеральних джерел рекомендують вживати за попередніми рекомендаціями лікаря. У той же час, такою мінералкою із лона природи можна запастися абсолютно задарма, перебуваючи на території населеного пункту.

Нагадаємо, в одному із закарпатських сіл розташувалось джерело, поряд з яким стояв сам Геракл (ФОТО)

Читайте на ГК:«Скандал за участю ромів, розриті траншеї і лисі гори»: на Закарпатті воюють із «чорними лісорубами» (ФОТО)
Читайте на ГК:"Сумна звістка із фронту": у бою з окупантами загинув закарпатець В'ячеслав Куцик
Читайте на ГК:У школі мистецтв на Березнянщині відзначили випускний (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська