1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

«Одні жирують, а інші бідують»: на Закарпатті б’ють на сполох через обіцяний «дорогий хліб»

6239
Суспільство Закарпаття

За роки Незалежності ціни на хліб зросли майже у 44 рази.

«Одні жирують, а інші бідують»: на Закарпатті б’ють на сполох через обіцяний «дорогий хліб»

Якщо у 1995 році кілограм хліба можна було купити усього за 52 копійки. То у 1997 році його ціна виросла до 60 копійок. 

У 2012-му ціна хліба становила  4,65 грн. У 2015 році такий необхідний продукт виріс в ціні до 6, 67 гривень.

У 2019 році вартість хліба на українських полицях знову зросла до рекордних 18,61 грн.

На сьогодні в кіосках магазині також спостерігається істотне здорожчання хлібо-булочних виробів. Удар по гаманцях відчули на собі і жителі Закарпаття. За їх словами, у деяких кіосках та супермаркетах ціна за кілограмовий буханець хліба – від 32 гривень.

Ціна на хліб і далі зростатиме і ці прогнози не надто втішають краян. За їх словами, хлібобулочні вироби останнім часом і так різко зросли у ціні. Більшого подорожчання годі й чекати.

Через нові тарифи на газ опалювати пекарні стало удесятеро дорожче. Оплата газу за новими тарифами за один робочий день у січні обійдеться в понад 500 000 гривень замість 30 000. Окрім комунальних тарифів, також зросла ціна на основну сировину для хлібозаводів – зерно.

Б’ють на сполох і пенсіонери Закарпаття, доходи яких дуже скромні і їх вистачає на найнеобхідніше. Вже зараз вони побоюються чергового «цінового» сюрпризу від влади.

– У нас все дорожчає. Уже й газ подорожчав, і електрика. Людям не має де дітися, – каже пенсіонерка пані Олена. – Тепер і хліб стане розкішшю, бо кажуть купуватимемо його по 50 гривень. Живемо по -європейськи. Одні «жирують», а інші бідують.

– Подорожчав відучора хліб й на Перечинщині. Березнянський хліб 700 грамів уже вартує 16 гривень, хоча є й дорожче. Але мені і того вистачає, – ділиться пенсіонерка пані Ганна. 

За її словами, хліб купує не часто. Однієї хлібини їй вистачає на тиждень.

– Я слухала по новинах, що регулюватимуть ціни на продукти на час карантину, але хто їх там знає, чи то надовго і що нас очікує далі. Уже все подорожчало. Одна лише гречка у магазинах уже зараз 53 гривні, – додає Ганна. – Цей рік буде важким для нас. А якщо і дійсно ціни на хліб так підвищать – до 50 гривень, то люди метатимуть ним до тих, що дуже дбають про свій народ. 

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України затвердив рішення про тимчасове державне регулювання цін на низку соціальних продуктів, серед яких гречка, цукор та яйця .

Згідно з постановою «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 і від 9 грудня 2020 р. № 1236» та пояснювальною запискою до неї, на час карантину тимчасово запроваджується державне регулювання окремих видів товарів. Пов’язано це зі зростанням цін – до прикладу, ціна на соняшникову олію з початку 2021 року зросла на 48%, цукор – на 34,9%.

до списку товарів, на яких діятиме державне регулювання цін, входить:

хліб житньо-пшеничний і батон, крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого ґатунку, макаронні вироби українського виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого ґатунку), молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), олія соняшникова, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча) та масло вершкове (жирністю 72,5 відсотка).

За  даними Державної служби статистики з початку року (з грудня 2020 року до листопада 2021 року) ціни на гречку зросли на 23,8% (+8,9 грн), на цукор – на 34,9% (+7,3 грн), пшеничне борошно – на 15,4% (+1,96 грн), на макаронні вироби – на 18,4% (+3,72 грн), пастеризоване молоко – на 9,2% (+2,36 грн), яйця – на 11,5% (+3,15 грн), курячу тушку – 26,9% (+15,06 грн) та вершкове масло – на 12,3% (+5,64 грн).

Нагадаємо, В Україні здорожчали цигарки

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber