1. Новини Закарпаття
  2. >

Де заробити найбільше: яку зарплату пропонують заробітчанам у Чехії?

12.01.2022 14:35 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Після свят закарпатці повертаються за кордон. Найчастіше у плані стабільного заробітку обирають роботу у Чехії, Польщі й Німеччині.

Після свят закарпатці повертаються за кордон. Найчастіше у плані стабільного заробітку обирають роботу у Чехії, Польщі й Німеччині.

Республіка Чехія – високорозвинена країна, зі стабільною економікою, інфраструктурою й кліматом.

За даними відкритих інформаційних джерел, офіційна заробітна плата у Чехії у 2022 році – одна із найвищих у всьому східноєвропейському кордоні.

Рівень заробітної плати для наших співвітчизників може залежати багато від яких чинників. Найперший із них – це володіння чеською та англійсько мовами. По-друге, у вас повинен бути в наявності також диплом, підтверджений в Чехії. На розмір заробітної плати впливатиме і те, і в якому місці ви перебуватиме.

Мінімальна зарплата у Чехії становить 12 200 крон, що дорівнює 15 617,10 українським гривням. Мінімальний погодинний оклад цьогоріч зріс у Чехії до 73 крон (2, 8 євро).

В середньому заробітна плата у цій країні становить більше тисячі євро. У великих компаніях – обсяг зарплати майже 1300 євро.

Величана окладу працівника у Чехії залежатиме від регіону, де він працевлаштується.

Найбільш активний ріст заробітних плат спостерігається у генеральних директорів – 6 700 євро у місяць; авіадиспетчерів – 6 400 євро; фінансових менеджерів – 4 700 євро; ІТ- директорів – 4 600 євро.

За професіями найактивніший ріст заробітних плат спостерігається у фахівців ІТ-сфери, менеджерів, юристів та інженерів.

Зарплата ІТ- спеціаліста в місяць – від 150-3250 євро. Аудитор отримує 2 100 євро у місяць. Водій – 850 – 1350 євро, перукар – 800 євро у місяць. Вчитель у середній школі отримує 1 100 євро на місяць. Найнижча зрплата – у різноробочих – 600 євро у місяць. Також низькі зарплати у двірників, покоївок, сезонних працівників, що не маю відповідної кваліфікації.

 

У зв’язку із тим, що більшість кваліфікованих кадрів, шукаючи опитмальнішого прибутку, намагаються виїхати до Німеччини, Великобританії й інших економічно розвиненіших країн ЄС, у Чехії дуже цінують фахівців із вищою освітою з країн СНД. Найбільш затребуваними є фахівці у галузі інформаційних технологій, електроніки, медицини та хімії.

За даними служби міграції Чеської Республіки, понад 2/5 приїжджих іноземців є заробітчани із України й Словаччини. Багато іноземців мігрують у Чехію з країн ЄС.

Актуальними у Чехії є наступні професії:

інженер;

менеджер; 

програміст;

веб-дизайнер;

лікар; 

фармацевт;

хімік;

еколог.

Серед спеціальностей, де не вимагається володіння чеською мовою та нострифікованих документів, є наступні:

кухарі;

офіціанти;

прибиральники;

зварники;

малярі;

водії;

охоронці;

ливарники.

Читайте на ГК:"Багато із побачених істот, будуть новими для науки видами": “свинок "Барбі” виявили у Тихому океані
Читайте на ГК:Таємниця захована під шаром піску: археологи виявили рідкісну знахідку
Читайте на ГК:Заміж у 12-ть: юна дівчина одружилася з 63-річним чоловіком (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська