1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У ВР хочуть радикально карати тих, хто перевищує швидкість: про що йдеться? – Законопроєкт

1048

Відповідний проєкт закону щодо посилення відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах зареєстровано у Верховній раді.

У ВР хочуть радикально карати тих, хто перевищує швидкість: про що йдеться? – Законопроєкт

Мова про документ, зареєстрований за № 6214  від 22 жовтня 2021 року. Зокрема, йдеться про внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме:
« У статті 122:
1) у частині четвертій абзац перший викласти в такій редакції:
«Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п'ятдесят кілометрів на годину, а у населених пунктах більш як на тридцять кілометрів на годину –»;
2. Доповнити статтю 122 частинами п'ятою і шостою наступного змісту:
«Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах більш як на п'ятдесят кілометрів на годину – тягнуть за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах більш як на сімдесят кілометрів на годину – тягнуть за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року», - мовиться в тексті документу.

Як зазначають автори у пояснювальній записці, надмірна швидкість є найголовнішим фактором смертельних аварій на дорогах України і особливо в населених пунктах, де розташовані школи, дитячі садочки, аптеки, офіси, магазини, ресторани, розважально-торговельні та спортивно-оздоровчі комплекси, де зазвичай багато пішоходів та велосипедистів.

Перевищення швидкості збільшує тяжкість травм, а отже імовірність смертельних випадків. Це стосується усіх категорій учасників ДТП: автомобілістів, пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів. Чим більша швидкість, на якій відбувається контакт, тим більші фізичні сили, що діють на тіла учасників.
  Дана законодавча ініціатива є актом вимушеного реагування на  стан смертності та травматизму в Україні внаслідок дорожньо-транспортних пригод і перш за все через недотримання встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах. Саме перевищення безпечної швидкості руху є головною причиною дорожньо-транспортного травматизму і складає 34 % від усієї кількості ДТП.  Сумна статистика свідчить, що в Україні за 30 років незалежності внаслідок ДТП загинули майже 180 тисяч осіб. Упродовж 2020 року на українських дорогах загинули 3 554 людини та майже 30 тисяч стали інвалідами. За дев'ять місяців поточного року трапилося 2225 смертельних випадків або 8 на добу і ще 22200 осіб травмовано або 81 на добу. Тобто, в Україні в середньому що три хвилини трапляється ДТП, що п'ятнадцять хвилин травмується одна людина, а що три години одна людина гине.

"Сьогодні водії, які порушили максимально дозволений швидкісний режим у населених пунктах в Україні більше ніж на 20 км/год сплачують 340 гривень, що еквівалентно 10 євро, а за перевищення швидкості в населених пунктах більше ніж на 50 км/год – 3 400 грн, що еквівалентно 100 євро. На фоні міжнародної практики такі штрафи є мізерними та малоефективними.
В більшості європейських держав, для порівняння, швидкість в населених пунктах – 50 км/год і ніхто ж не жаліється. І покарання за перевищення значно більші: в Австрії – 2 000 євро, у Великобританії – близько 1100 євро, в Швейцарії – судова справа і штраф до 40 000 швейцарських франків. У Польщі порушники сплачують 72 євро, а в Іспанії – 400 євро. А наскільки Україна опуститься в рейтингах смертності в ДТП, якщо запровадити штрафи (і реально штрафувати!) за перевищення швидкості, скажімо, до 30 000 - 60 000 гривень?
Саме такі радикальні кроки та високі штрафи можуть стати найдієвішим стимулом для наших водіїв їздити суворо за правилами", - аргументують законодавчу ініціативу нардепи.

Наразі, відповідно до процедури проходження у ВРУ, згаданий законопроєкт передано на розгляд керівництву, направлено на розгляд Комітету та надано для ознайомлення.
У разі його прийняття, передбачені законом новації набудуть чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ ранішеКабмін змінив правила реєстрації ТЗ та видачі водійських посвідчень – деталі новацій (ПОСТАНОВА)

Також, ми інформували про «Сумнівні нарко-тести»: як закарпатським водіям «шиють» кермування у стані наркотичного сп’яніння

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber