1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Перший гастро-винний фестиваль відгуляли в берегівському Мужієві (ФОТО)

315
Суспільство Новини Берегова

Свято поєднали із традиційним “Виноградним балом”.

Тут і раніше відбувались подібні торжества, однак вони кожного разу мали різні назви.

“Тепер, сподіваємось, що нинішнє свято стане традиційним і від сьогодні щороку відзначатимемо успішне збирання врожаю зернових та винограду,”- наголосила у вітальному слові Еріка Сегеді, директор Мужіївського ліцею, на подвір’ї якого відбувалось дійство.

Золтан Бабяк, голова Берегівської міської ОТГ, до складу якої увійшло село, висловив надію, що подібні свята допоможуть згуртувати в єдине ціле громаду, знайти нових друзів та однодумців. Очільник кураторіуму ГО “КарпатДім”, депутат обласної ради Чаба Пийтер – один з меценатів фесту, щиро дякував організаторам за проведену роботу, яка скоординувала всіх учасників програми.

Керівник Закарпатської угорської туристичної ради Андраш Мештер закликав усіх присутніх перетворити населений пункт у справжню туристичну родзинку, благо, всі умови для цього є. Присутніх на добрі справи благословив місцевий реформаторський священик Іштван Рац.

А перед дійством юнаки та дівчата в національних вбраннях за традицією на прикрашених підводах з піснями об’їздили навколишні села, закликаючи їх мешканців прийти на свято. І гостей зібралося чимало, прибули навіть з сусідніх областей.

“Віримо, що наступного року нас буде тут ще більше,- поділився з Голосом Карпат виконавчий директор ГО “КарпатДім”, депутат міської ОТГ Дєзев Товт.- Зробимо все можливе, аби наша спільнота розвивалась і процвітала.”

Порадували публіку оригінальними композиціями найменші учасники фесту – вихованці місцевого дитсадка. Не обійшлося і без запальних танців та пісень в інтерпретації самодіяльних артистів з Гечі та Малої Бийгані.

Звичайно, по ходу господарі та гості смакували вишуканими стравами, дегустували іскристі вина, іншу продукцію місцевих господарників.

Попутно виступи художніх колективів мережились майстер-класами народних умільців. І поступово дійство переходило у ”Виноградний бал” з його традиціями і звичаями, який тривав до самого ранку.

Нагадаємо, Генерального консула Угорщини в Ужгороді удостоєно високою відзнакою

Читайте також: