1. Новини Закарпаття
  2. >

"Холод, спека та нестача вологи": українців попереджають про кліматичні катаклізми

25.09.2021 23:48 Суспільство ВАЖЛИВО

Зміни клімату, подекуди навіть дуже кардинальні, фіксують по всій планеті і Україна не вийняток.

Зміни клімату, подекуди навіть дуже кардинальні, фіксують по всій планеті і Україна не вийняток.

Кліматичні катаклізми, які зараз фіксуються по всій планеті, вже незабаром можуть кардинально змінити життєвий уклад українців. У найближчі роки територія України не перетвориться на безлюдний куточок земної кулі, але клімат у нас стане більш різко континентальним: ыз холодними зимами і спекотним літом. Крім того, великый частины території нашої країни загрожує нестача вологи, пише РБК.

Про це, зокрема, розповів в інтерв'ю одному з українських медіа директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

Завдяки віддаленому розташуванню нашої країни від океанських узбереж, Україні у найближчі десятиліття не загрожують такі серйозні кліматичні катаклізми, як прибережним державам. У них повені, торнадо, урагани з кожним роком стають дедалі частішим явищем. Україна, завдяки своєму територіальному розташуванню, менше потрапляє під вплив усіх цих стихій, які формуються над океаном, а потім обрушуються на материкову частину. У нас клімат більш континентальний. І з часом він ставатиме більш різко континентальним.

Таким чином, незважаючи на загальне підвищення середньорічної температури, в тому числі і в зимовий період, розкид по температурах, зимових і літніх, може збільшитись. Взимку може бути період з екстремально низькими температурами, а влітку - з екстремально високими.

Україна залишиться з водою, але її стане менше

Що стосується повного зневоднення регіонів на півдні та сході країни, яким загрожують деякі кліматологи, то тут Микола Кульбіда дає більш стримані прогнози. Жоден регіон нашої країни не перетвориться на безводну пустелю. Однак влітку у деяких регіонах малі річки будуть сильно міліти, і в цілому, звичайно, дефіцит води буде відчуватися.

"Імовірність виникнення природних катаклізмів не зникла, вона збільшується, тому до цього треба готуватися", - заявив метеоролог.

При цьому він підкреслив, що влада, як на регіональному, так і на всеукраїнському рівні, має бути готова до різноманітних кліматичних катаклізмів. Потрібно виробити чітку стратегію реагування на них, бути готовими до них як організаційно, так і матеріально. Потрібно знати, як можна максимально задіяти людський ресурс у ліквідації наслідків стихійних лих, а також мати з чим протистояти стихії. Йдеться про матеріальне оснащення рятувальних служб і служб спостереження за погодою.

Читайте на ГК:Гороскоп на 8 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Ставить під сумнів майже 150-річну догму: вчені довели можливість "непорочного зачаття"
Читайте на ГК:Оплата комуналки “по-новому”: українцям доведеться обзавестися девайсами і "подружитися" з інтернетом
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська