1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Депутат-багатій з Виноградівської міськради захопив частину дороги і облаштував озеро (ФОТО, ДОКУМЕНТИ)

08.07.2021 11:38 Суспільство Голос Карпат

Міська рада намагається повернути комунальну ділянку у власність міста вже три роки. Поки безрезультатно.

Міська рада намагається повернути комунальну ділянку у власність міста вже три роки. Поки безрезультатно.

Депутат Виноградівської міської ради Назарій Медлер разом зі своїми найближчими родичами кілька років тому захопили частину запроєктованої об'їздної дороги. За цей час ці землі обгородили, облаштували там виноградник і пасіку, викопали озеро. Міська рада подала до суду і виграла, проте змусити виконати судове рішення родину депутата не можуть.

Згідно інформації із судових документів у середині 2018 року Держгеокадастр підтвердив, що Медлер разом із своєю матір'ю самовільно зайняли дві комунальні земельні ділянки площею 0,973 і 0,972 га. У кінці 2019 року суд першої інстанції зобов'язав їх звільнити захоплену землю і сплатити міській раді шкоду, завдану комунальному майну.

З тих пір пройшло два роки. У депутата на захопленій землі з'явились глуха огорожа, озеро і пасіка, у його матері - виноградник. Судовиконавці закрили виконавче провадження ще у травні 2020 року. Пояснюють: в рішенні суду чітко не прописано, як саме треба "звільнити і повернути" ділянку у власність міста.

Напередодні минулорічних місцевих виборів, у вересні 2020 року, Назарій Медлер подає апеляцію. Цей хід був чисто формальним, щоб знівелювати рішення суду першої інстанції, яке стояло на заваді участі у виборчій кампанії. Апеляційну скаргу суд відхилив, а Медлер обрався у депутати. Матір депутата також подавала апеляційну та касаційну скарги, у відкритті яких суд відмовив.

У березні цього року депутат попросив у суді відстрочку на сплату завданої місту шкоди у розмірі 4656,79 гривень, яку присудили йому ще у 2019 році. Мотивував прохання скрутним матеріальним становищем через коронакризу. Суд дозволив.

Цей депутат-загарбник - один із найбагатших серед теперішнього скликання міськради. В його декларації за 2020 рік активи родини складають близько 26,4 мільйона гривень. Задекларована криптовалюта на момент подання декларації на ринку оцінювалась у понад 99 мільйонів гривень.

Виноградівська міська рада подала апеляцію на цю розстрочку. Засідання призначено на 20 вересня. В той же час міськрада продовжує віддавати у власність депутата і його родичів нові земельні ділянки. Наприклад, частину зон загального користування віддали на сесії у березні.

Згідно з містобудівною документацією через самовільно зайняті ділянки має проходити об'їзна дорога. Втім депутат і родина вирішили, що цю дорогу Виноградову не потрібно. Схоже з ними погоджуються усі, хто має політичну волю і любить гроші. Інформаційний розголос також, поки що, не спонукає правоохоронні органи до реакції. 

Орієнтовне зображення самозахоплених ділянок на Генплані

Орієнтовне зображення самозахоплених ділянок на схемі зонування

Нагадаємо, раніше у Виноградові вирішували, що робити з незаконним видобутком гравію на Тисі.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська