1. Новини Закарпаття
 2. >

В Україні хочуть замінити паперові паспорти на пластикові

13.06.2021 23:39 Суспільство ВАЖЛИВО

Уникнути добровільно-примусового обміну можна, але не усім і за певних умов.

Уникнути добровільно-примусового обміну можна, але не усім і за певних умов.

В українців забиратимуть паперові паспорти, якими наразі користується більшість громадян. Мінятимуть їх на ID-картку, яку з 2016 року обов'язково отримують лише після досягнення 14 років. Проте дехто може уникнути добровільно-примусового обміну. Відповідний урядовий законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.

Нардеп із профільного комітету від "Слуги народу" Ігор Фріс розповів OBOZREVATEL, чому вирішили замінити паперові паспорти на пластикові. Останніми, за даними Державної міграційної служби, наразі користуються лише 6 млн українців.

Причини заміни паспортів:

 • технічні труднощі

"Немає паспортів-книжечок, їх не буде, їх не випускатимуть. Є тільки залишки. За даними Державної міграційної служби, обладнання, яке випускає їх, вивели з експлуатації рік чи півтора тому", – сказав нардеп.

 • боротьба з рейдерством на тимчасово окупованих територіях

"Величезна кількість паспортів залишилася на окупованих територіях, використовуються повним ходом із підробкою. І величезна кількість прав на нерухоме майно під час зміни на корпоративні права на нерухомість за такими паспортами була рейдерським способом захоплена. Неможливо перевірити справжність такого документа за даними Єдиного демографічного реєстру", – сказав Фріс.

Загалом законопроєктом вирішили перевести громадян на е-паспорти в кілька способів. В українців забиратимуть паспорт у вигляді книжечки:

 • після досягнення 25 років;
 • після досягнення 45 років.

Тобто тоді, коли громадяни зобов'язані вклеювати в паспорт свої нові фотографії. Коли українці будуть здавати для процедури документи у вигляді книжечки, їм будуть повертати вже пластикові паспорти.

 • Також розглядається варіант із тим, щоб визнати паперові паспорти недійсними в таких випадках:
 • зміни прізвища, імені або по батькові, дати й місця народження;
 • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
 • непридатності через заповнення всіх сторінок;
 • внесення відомостей, не передбачених законодавством;
 • втрати документа;

Після ухвалення закону безстроково користуватися паперовими паспортами зможуть ті українці, яким уже виповнилося 45 років і які мають вклеєні всі необхідні фотографії. Але якщо такий громадянин захоче змінити сімейний стан, прізвище, місце проживання або загубить паспорт, то зрештою він все одно отримає ID-картку.

Рада ухвалила законопроєкт, яким електронний паспорт у застосунку Дія прирівняли до звичайного. Уже з 23 серпня всі організації та установи повинні будуть приймати такий документ від громадян у разі необхідності обробки/підтвердження їхніх персональних даних.

Читайте на ГК:Милиці президента. Чому група "Довіра" допомагає Зеленському
Читайте на ГК:Уряд збільшив видатки на пільги і субсидії у проекті бюджету на 2022 рік
Читайте на ГК:Згенерувати COVID-сертифікат на порталі Дія можна буде вже наприкінці вересня
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...