1. Головна
  2. >
  3. Влада

Україна “зануриться” під землю?: відомо, що анонсували чиновники

0 Влада Україна

Олександр Кубраков сказав, що усе найважливіше тепер буде під землею.

Україна “зануриться” під землю?: відомо, що анонсували чиновники

В Україні планують масштабне будівництво під землею. Йдеться не про нові тунелі та станції метро, а про об'єкти енергетики. Спеціалісти дійшли висновку, що лише так можна вберегти їх від ракетних атак.

Про це заявив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков в ефірі телемарафону, повідомили "РБК-Україна".

За словами Кубракова, дотепер для об'єктів енергетики застосовували дворівневий захист. Зокрема, від шахедів виявився ефективним другий рівень захисту. Він дозволив захистити від безпілотників більшість об'єктів енергосистеми, які могли бути знищені. 

"Декілька областей, які зараз піддаються найбільшим атакам - вони живляться саме шляхом трансформаторів, які захищені другим рівнем захисту. Тобто на ці конструкції вже були не одні атаки і вони витримали їх, і я сподіваюсь що і надалі будуть витримувати захист", - наголосив міністр.

Водночас він заявив, що й цей рівень захисту, попри його ефективність, стовідсоткової гарантії від влучання не дає. Тут треба застосовувати третій рівень захисту, який вже розроблений інженерами, і вже показав свою ефективність. Йдеться про будівництво енергетичних підстанцій під землею. У проектуванні такого незвичного об'єкта разом з українськими спеціалістами брали участь інженери з інших країн.

"Це набагато складніше. Ми це розробили спільно з Генштабом. Їхні військові інженери розробили ці конструкції, чотири країни-партнери надіслали своїх інженерів, і ті з самого початку брали участь у розробці. Це Велика Британія, США, Німеччина і Японія", - повідомив Кубраков.

За словами міністра, вже завершено випробування такого захисту. І тепер можна з упевненістю сказати, що такий захист буде ефективним від будь-якого типу ракет.

Отже, тепер, щоб захистити свою енергосистему від майбутніх ворожих атак, Україна занурюватиме важливі інфраструктурні об'єкти вглиб землі. Тобто усе найважливіше тепер буде під землею.

Читайте також: «Хто не був на фронті, вони на фронті будуть»: Зеленський зробив заяву про мобілізацію в Україні

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: