1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті ведуть боротьбу із ненаситною вогнівкою (ФОТО)

04.06.2021 20:03 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Вже котрий рік поспіль самшит закарпатців нещадно псує гусінь. Не винятком є і Перечинщина, де із цією напастю уже не в силах боротись.

Минулого року у багатьох районах області, а зокрема й на Перечинщині було зруйновано чимало кущів цих зелених насаджень вогнівкою самшитовою – гусінню із чималим апетитом.

За словами господарів, гусінь вогнівки розмножується із небаченою швидкістю і додає чималих клопотів. Одним господарям у боротьбі зі шкідником допомагає домашня птиця.

А іншим – обприскування спеціальними розчинами. Дехто обприскує розчином «Актари». Головне, зазначають господарі, вчасно почасти захист насадження, а саме – весною. Пропустивши момент, гусінь уже не вивести жодним способом і насадження піде на нівець.

На жаль, вічнозелене насадження милує око наразі в садах поодиноких господарів, більшості ж довелося позрізати самшит, від якого, на жаль, гусінь лишила одні «стряпаки» голі вітки.

У Тур'я-Реметі, на вулиці 8-го Березня у господарів від минулого року майже не залишилось кущів самшиту.

Кому ж вдалось не проспати свій захист від «монстра», мають надію, що деревцята ще радуватимуть око тривалий період. Хоч абсолютно здорових, ще не зачеплених гусінню деревцят на Перечинщині не лишилось, констатують господарі із неабияким сумом.

До слова, вогнівка самшитова – вид метеликів родини вогнівок-трав'янок (Crambidae). Це небезпечний шкідник різних видів самшиту. Його Батьківщиною є Східна Азія. Інвазійний вид у Європі, у тому числі в Україні.

За даними українського ентомолога Володимира Крамарця, вперше в Україні самшитову вогнівку було виявлено у 2014 році на Закарпатті біля Мукачева. Туди гусінь потрапила зі Словаччини.

Нагадаємо, В Ужгороді малолітній вандал нищить станції для прибирання за собаками (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Своєрідний міні-музей раритетних предметів можна побачити в одному з обійсть на Перечинщині (ФОТО)
Читайте на ГК:«Липке нашестя»: непрохані гості «паразитують» в оселях на Перечинщині (ФОТО)
Читайте на ГК:«Пастелякове пресло на Перечинщині»: там грали вовка й розповідали містичні історії (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...