1. Новини Закарпаття
  2. >

Змагання кращих наукових світлин: велич природи (ФОТО)

10.02.2021 18:57 Суспільство

На змагання, яке проходило у п'яти категоріях, подали майже півтори тисячі робіт. Усі охочі протягом місяця могли завантажити зображення, що представляють науковий світ.

На змагання, яке проходило у п'яти категоріях, подали майже півтори тисячі робіт. Усі охочі протягом місяця могли завантажити зображення, що представляють науковий світ.

"Вікімедіа Україна" оголосила переможців свого щорічного конкурсу наукових фотографій.

Одним із ключових критеріїв відбору, кажуть організатори, були описи до знімків.

"Цьогоріч було чимало якісних фотографій, слабким боком у багатьох були саме підписи. Фото з найкращими підписами й здобули перемогу в конкурсі", - наголошують організатори.

Переможців обирало журі з українських науковців, а також відомі популяризатори науки.

Перше місце у категорії "Люди в науці" здобув Євгеній Прокопчук зі світлиною відбору біоматеріалу в самки тюленя. На фото — біолог 25-ї Української антарктичної експедиції Олександр Салганський.

Цю світлину зробили на антарктичному острові Вінтер, в околицях української наукової станції "Академік Вернадський" у 2020 році.

Категорія "Люди в науці" присвячена знімкам, які показують науковців під час роботи.

Друге місце у ній здобула світлина з учасниками археологічної експедиції Інституту археології НАНУ, яка досліджувала ранньонеолітичне поселення у Старобільску. Її автор - Вячеслав Непран.

Дослідження проводили протягом 2019 і 2020 років студенти, аспіранти та викладачі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, які вчаться у Старобільську.

Третє місце журі присудило знімку, на якому зображено роботу Чорноморської міжнародної підводної археологічної експедиції.

Її учасники тут досліджують елементи затонулого античного судна 3-4 століття до нашої ери біля Кінбурнської коси.

У категорії "Мікроскопія" перше місце посіла мікрофотографія перерізу поруватого кремнію зі збільшенням у 3000 разів.

Ця категорія присвячена зображенням, отриманим за допомогою різних методик мікроскопії.

"Такі досконалі структури мають важливе технологічне призначення. Поруватий кремній знайшов широке застосування у приладах електроніки, фотоніки, сенсорах", - зазначила авторка знімку-переможця Яна Сичікова.

В оригіналі мікрофотографія має чорно-біле забарвлення. Кольори ж авторка додала з використанням графічного редактора.

Друге місце у цій категорії - у знімка Юлії Красиленко "Автофлюоресценція насіннєвої шкірки (тести) пилоподібного насіння стриги єгипетської".

У категорії "Живі організми" перше місце здобув знімок жука-кравчика Олександра Губіна. Це - новий вид, описаний у 2020 році з Таджикистану.

Саме категорія "Живі організми" отримала найбільше світлин — 590, кажуть організатори конкурсу.

Друге місце посіло фото пісочника великого, яке зробив Петро Катеринич.

Пісочник великий - це невеликий кулик, що мешкає на піщаних косах біля річок та водойм. Для гніздування ці птахи обирають піщані мілини і дюни. Птах швидко бігає узбережжям, "тому здалека нагадує пір'яну кульку, що промайнула повз", вказує автор знімка.

Цей птах перебуває під захистом Червоної книги України.

Категорія "Нефотографічні зображення" присвячена аудіо-, відеофайлам та зображенням, згенерованим за допомогою комп'ютера.

Перше місце тут посіло зображення поверхні сильно викривленої ліпідної мембрани, отриманої за допомогою молекулярної динаміки з фіксованою кривизною. Його зробили з використанням графічних редакторів. Джерело

Нагадаємо, що Ужгород прийме участь у конкурсі «Молодіжна столиця України» (ФОТО)

Читайте на ГК:Зрада і любовний трикутник: Ані Лорак випустила кліп про себе (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Кіберзлочини проти свободи слова. Закарпатське видання серед зазнавших DDoS-атаки
Читайте на ГК:Дружина воротаря Динамо захопила шанувальників ефектними світлинами (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...