1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Скарби для туристів»: де на Закарпатті є срібні жили (ФОТО)

24.01.2021 14:15 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

На Закарпатті є чимало джерел питної води, які і по сьогодні не є дослідженими і в той же час – маловідомі у туристичному значенні.

За винятком уже популярних туристичних місцин із питною водою на Перечинщині при дорозі – «Три ведмеді», джерело – «Чайник», «Довжанка» біля Зарічева та унікальна срібна вода у Сімері, де постійно великі черги відвідувачів із бутлями чи іншою тарою, більшість джерел є захованими від ока туриста. Одним із таких і є джерело у Тур’я-Реметі на Перечинщині.

У джерельній воді, що у населеному пункті, є багато мікроелементів та іони срібла. Місцеві експериментували із нею багато разів у лікувальних цілях і переконувались у її ефекті.

За словами старожилів, вода є помічною у лікуванні хвороб очей. Це підтверджує і багато сучасників та молодих батьків. Відзначають, що не один раз вода виліковувала ячмінну хворобу у їх дітей.

Джерело із «живим сріблом» розташувалось в урочищі «Скала» під вершиною Магурича. За твердженням жителів однієї із центральних вулиць, їх називають ще «заводянами», на цій воді вони виросли, ще і зараз вона тече у кранах місцевих.

На жаль, про ефективність цього джерела немає ніяких офіційних підтверджень, за винятком, хіба що тверджень самих людей – очевидців. Колись воду і дійсно брали на досліди й виявили у ній іони срібла, як відзначають.

Наразі, у більшості документів знаходимо інформацію щодо дослідження води з елементами срібла у селі Сімер на Перечинщині, у Зарічеві, де є джерело із мінеральною водою під назвою «Кадуб», Оленівське, Плосківське, Полянське мінеральні джерела (на території Свалявщини) тощо. Одним словом, чомусь більше є відомостей про мінеральні джерела на території області і мало дослідженими є джерела із прісною джерельною водою.

Минулого року місцину, де протікає джерело зі смачною та лікувальною водою на території села, місцеві жителі розпочали облагороджувати.

Неймовірна скарбниця із «живим сріблом» очікує на туристів у Перечині між урочищами Поташня і Яслище. Саме тут під горою тече джерело, яке «здатне повернути зір сліпим людям». Джерело ще називають «криницею для сліпих». За словами людей, про цілющий ефект води було ще відомо за часів Радянського союзу. Уже тоді сюди приходило багато людей по неймовірні ліки із джерела.

Місцеві подейкують, що імовірно у «Чайнику» на Перечинщині теж «срібна вода». За словами очевидців, її теж планували брати на досліди. Але наразі ніяких підтверджень про це не має. Відомо те, що джерело тече із лісу, облагороджене. А вода у ньому дуже смачна, бо й самі куштували. Та й навіть без дослідів, за словами місцевих і численних відвідувачів, ці унікальні природні джерела на Закарпатті, у тому числі, й на Перечинщині, і так є надзвичайно важливою і цінною знахідкою.

Нагадаємо, на Закарпатті облагородили одну із «диких місцин» із оленячим колодязем (ФОТО)

Читайте на ГК:«Буде хосен»: закарпатці взялися за пили, сокири і ножиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Курйози на дорозі: закарпатські патрульні зупинили потяг (ФОТО)
Читайте на ГК:На Перечинщині замайоріли червонокнижні рослини (ФОТО)

 

 

 

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...