1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті облагородили одну із «диких місцин» із оленячим колодязем (ФОТО)

23.01.2021 11:33 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Унікальне джерело із мінеральною водою можна зустріти в селі Оленево, що на Свалявщині.

Саме тут кожного разу чимало туристів із різних куточків області і не тільки. Природну воду із джерела, яку називають оленівською мінералкою, набирають у різні посудини і смакують задарма. Місцина не є приватним об’єктом.

За словами туристів, вода на смак – трохи солона, пощипує язик. Вона добре втамовує спрагу і значно покращує роботу шлунку.

За розповідями населення, у перекладі із угорської Оленево – Szarvaskut означає «колодязь оленів». То ж, імовірно, у далекому минулому у тутешніх лісах водилося багато цих благородних істот, які і дали нинішній глибинці таку назву та полишили на згадку надзвичайно цілющі мінеральні родзинки.

Чудодійна властивість оленівської мінералки у цій глибинці була відома ще у ХІХ, відзначають місцеві. У 40-их роках тут працював досить потужний завод мінеральної води, яка називалась «OLENYAI». Хімічний склад мінералки досліджував на той час відомий хімік із Відня В. Клетсинський.

Історик та археолог Тиводар Легоцький писав про джерело із мінеральною водою в Оленеві:

«На захід від Плоского, у дикій долині, у русинському поселенні, знаходиться оленівське джерело. Розміщено воно на східній околиці села Оленьово і належить графу Шенборну… вода відповідає внутрішнім та зовнішнім умовам природних та штучних мінерально-солених вод. Дякуючи своїй оригінальності, вона користується попитом. Змішана з вином, швидко втамовує жагу, приносить задоволення і є бажаним товаром для продажу».

Тривалий час джерело на території населеного пункту пульсувало у бетонній діжці, заритій у землю, а воду черпали за допомогою певної тари. Сьогодні ж, місцину облагородили, як видно із фото. Аби мінералку було можна набрати зручніше, встановили спеціальний кран. Місце під охороною. Поряд – сміттєвий контейнер.

Та не лише мінеральною водою багате Оленево. На території населеного пункту на зацікавленого туриста очікує дещо і дійсно таки вражаюче. Флішеві відкладення біля Оленева, що нагадують розірвані складки, містять білий кальцит. Саме у ньому дуже часто можна зустріти і чи не справжні кристали прозорого кварцу, або як його ще називають «марамароський діамант»

На західній окраїні села розташоване ртутне родовище «Кам’яний кар’єр». За свідченням очевидців, його було утворено у результаті масштабного вулканічного вибуху у минулому. Родовище багате на мінерали – кертесит і карпатит, виявлений уперше на Закарпатті.

Нагадаємо, найчистіше мінеральне джерело на Закарпатті: відомо, в якому районі його шукати

Читайте на ГК:На Закарпатті вже зацвіли перші крокуси (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:На Свалявщині затримали 36-річного злодія, розшукуваного Мукачівською поліцією
Читайте на ГК:На Свалявщині п'яний водій Renault розбив машину, врізавшись у вантажівку (ФОТО)

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...