1. Новини Закарпаття
  2. >

Нові відкриття телескопа TESS. Астрономи знайшли теплі суперземлю і субнептун

17.11.2020 22:51 Суспільство

Знайшли теплі суперземлю і субнептун у двох близьких до Сонця спокійних червоних карликів.

Знайшли теплі суперземлю і субнептун у двох близьких до Сонця спокійних червоних карликів.

Ці об'єкти цікаві як природні лабораторії з дослідження процесів формування і еволюції планет, надалі у них вчені спробують знайти атмосфери. Препринт роботи опубліковано на сайті arXiv.org, пише N+1.

Відкриття було зроблено з космічного телескопа TESS, який працює на навколоземній орбіті вже більше двох років, займаючись пошуком екзопланет за допомогою методу транзитної фотометрії.

На відміну від телескопа Kepler, який найчастіше виявляв планети біля далеких зірок, TESS стежить за яскравими зірками на відстані від 30 до 300 світлових років від Сонця. В цілому телескоп уже просканував 85 відсотків небесної сфери, поспостерігавши кілька сотень тисяч зірок.

Астрономи очікують, що обсерваторія знайде близько 4,5 тисяч нових екзопланет, причому близько чверті цих об'єктів можуть бути у червоних карликів і бути планетами, схожими на Землю.

Група астрономів на чолі з Вільямом Ваалкесом з Університету Колорадо в Боулдері повідомляє про підтвердження двох нових відкриттів екзопланет TOI 122b і TOI 237b у неактивних M-карликів.

Спочатку вони були знайдені телескопом TESS в 2018 році, а в подальшому за ними спостерігали наземна система LCOGT (Las Cumbres Observatory Global Telescope) і телескопи TRAPPIST-South, Магеллан - Бааде і SALT (Southern African Large Telescope).

TOI 122b виявився субнептуном з радіусом близько 2,72 радіуса Землі і масою 8,8 мас Землі. Він робить один оборот навколо свого червоного карлика, який в 0,31 рази менш важкий, ніж Сонце, за 5,08 земних дні і знаходиться на середній відстані приблизно 0,04 астрономічних одиниці від зірки.

Рівноважна температура екзопланети оцінюється в 431 Кельвіна, а сама система розташована приблизно в 206 світлових роках від Сонця. Ймовірно, що планета має щільну атмосферу і не знаходиться в зоні життя своєї зірки.

TOI 237b знаходиться в системі червоного карлика, який в 0,17 рази менш важкий, ніж Сонце і розташований на відстані близько 124 світлових років від Сонця. Планета приблизно в три рази важча за Землю, а її радіус в 1,44 рази більше від радіуса Землі. Її рівноважна температура становить близько 355 кельвінів.

TOI 237b здійснює один оберт навколо свого червоного карлика за 5,44 земних дня і знаходиться на середній відстані приблизно 0,03 астрономічних одиниці від зірки.

Астрономи вважають, що обидва цих об'єкти є цікаві з точки зору вивчення освіти, динаміки і складу екзопланет, в подальшому можуть бути проведені спектроскопічні дослідження їх атмосфер.

Читайте на ГК:Google запускає Alpha Global
Читайте на ГК:Ілон Маск розповів, як зміняться супутники Starlink з наступного року
Читайте на ГК:Telegram можуть видалити з Google Play
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...