1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Агітаційний тероризм: мешканці Виноградова сьогодні постраждали від сотень телефонних дзвінків сумнівних «соціологів» (ЗАПИСИ РОЗМОВ)

04.10.2020 01:10 0 Суспільство Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Оператори київської компанії пропонували виноградівцям обрати серед кандидатів та починали обливати їх брудом, якщо симпатії опитуваних не співпадали із замовленням.

Сьогодні сотні виноградівців та жителів сіл району потурбували дзвінки на мобільні телефони із стаціонарного номеру з київським кодом. Чоловічий чи жіночий голос на тому проводі бажали доброго здоров’я і пропонували прийняти участь в анонімному соцопитуванні із запитанням «за кого з кандидатів на голову Виноградівської ОТГ Ви б проголосували, якщо вибори відбулися б завтра?».

На зустрічне запитання «хто це телефонує?», деякі соціологи називали компанію «Роботизовані телесистеми», а от після питання «хто замовив це соцопитування?» - оператори кидали трубки. На тих же, котрі погоджувались відповісти на питання «соціологів», чекали цікаві діалоги:

Якби вибори на голову Виноградівської ОТГ відбулись у найближчу неділю, за кого із перерахованих кандидатів Ви би проголосували: Бочкай Степан – діючий мер міста Виноградів, Бушко Іван – екснардеп від «Партії Регіонів», Сігеті Марія – висуванка команди Андрія Балоги, ще не визначилися або будете голосувати за іншого?
Швидше за все за Бушка.
Добре, то останнє питання. На Ваші думку відкриті справи про вчинення кримінального проступку проти екснардепа від «Партії Регіонів» Івана Бушка – це дійсно злочин, що виявила поліція в результаті досудового розслідування, політичне переслідування за його підтримку «диктаторських законів» у Верховній Раді або щось інше?
Ну не знаю, на мою думку це дурниця якась.

Якби вибори на голову Виноградівської ОТГ відбулись у найближчу неділю, за кого із перерахованих кандидатів Ви би проголосували: Бочкай Степан – діючий мер міста Виноградів, Бушко Іван – екснардеп від «Партії Регіонів», Сігеті Марія – висуванка команди Андрія Балоги, ще не визначилися, не голосуватиму, з цього списку не підтримую жодного?
Я ще не визначився, за кого буду голосувати.
Скажіть мені, будь ласка, чи відомо Вам що Бочкай Степан висунутий у номінації найкращий мер 2020 року в західноукраїнському регіоні?
Ви помиляєтеся, він не найкращий мер – а найгірший!

Якби вибори на голову Виноградівської ОТГ відбулись у найближчу неділю, за кого із перерахованих кандидатів Ви би проголосували: Бочкай Степан – діючий мер міста Виноградів, Бушко Іван – екснардеп від «Партії Регіонів», Сігеті Марія – висуванка команди Андрія Балоги, ще не визначилися, не голосуватиму, з цього списку не підтримую жодного?
За Марію Сігеті.
Серед ЗМІ поширюється думка про те, що Сігеті Марія є ставленицею відомої одіозної чиновниці Наталії Костелеба-Веремчук і вони удвох розвалили систему освіти у Виноградівському районі. Як Ви особисто вважаєте, це є дійсно правда і Ви це особисто чули, чи це брехня і замовлення опонентів?

В кінці-кінців все зводилось до приховано агітації за кандидата-самовисуванця, діючого міського голову Виноградова – Степана Бочкая. Люди по той бік телефону розповідали про здобутки мера, які дозволили йому стати одним з кращих міських голів західного регіону країни, що зовсім не відповідає дійсності. На місцевих виборах 2020 року, Бочкая підтримує локальна політсила «Рідне Закарпаття».

У другій половині дня у місцевому Фейсбук-сегменті з’явились пости десятків користувачів, які обурювалися сьогоднішніми дзвінками. Основне, на що нарікали люди – це інформаційна маніпуляція та перекручування інформації після того, як вони погодились стати респондентами і повідомили про свій вибір. Також виноградівці обурювалися, яким чином їхні мережі стали відомі «соціологам» із столиці.

Журналісти «Голосу Карпат» зателефонували у ТОВ «Роботизовані телесистеми», про яку згадували оператори деяким учасникам опитування. Там підтвердили, що опитування вони проводять, проте на будь-які інші питання відповідати відмовились посилаючись на зайнятість.

 

Це не перший випадок «темних» передвиборчих технологій, від яких страждають виноградівці, опозиційні до органів місцевого самоврядування ЗМІ та опоненти діючого міського голови. Вже третій день триває DDoS-атака на інформагенцію «Голос Карпат». Також минулого тижня кандидату-самовисуванцю Івану Бушку попсували білборди, а в регіональних онлайн-ЗМІ ширився «чорний піар», який потім платно рекламувався в мережі Фейсбук деякими ресурсами.

Найімовірнішим замовником усіх цих технологій може бути політична партія «Рідне Закарпаття». Методи, якими користується політсила, котра позиціонує свою команду як лідерів виборчих перегонів означають, що рейтинги партії далекі від оприлюднених результатів, а в середині панує страх програшу та відчай.

Нагадаємо, у Виноградові, щоб провести дитячий футбольний матч, батьки сушили стадіон ганчірками.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська