1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У Виноградові міська рада хизується будівництвом, з якого місцеві чиновники привласнили кошти (ВІДЕО)

3895
Суспільство Новини Виноградова

Після відкритя кримінального провадження за підозрою у розтраті майна і зловживанні службовим становищем, чиновники встигли вивести з транскордонного проекту через "піджаків" ще 122 тисячі гривень.

У Виноградові міська рада хизується будівництвом, з якого місцеві чиновники привласнили кошти (ВІДЕО)

Мова йде про проект реконструкції площі Миру, що здійснюється по Програмі Транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. Розмір гранту - 1,3 мільйони євро. З них для України, тобто Виноградова - понад 1 мільйон. Рекламний більборд проекту за підписом міського голови Виноградова з'явився у вівторок, 22 вересня.

Ще до початку реконструкції проект встиг потрапити у корупційний скандал. Як дослідили одразу черверо закарпатських журналістів, комунальне підприємство Виноградівської міської ради "Центр інвестицій та розвитку", що займається реалізацією двох грантових проектів у Виноградові, встигло вивести лише зі згаданого гранту - 801 717 тисяч гривень.

За матеріалами розслідувань прокуратура області зареєструвала кримінальне провадження за частиною 2 статті 191 КПК України. У розтраті та зловживаннях підозрюють директора КП Артура Шерегі. Слідство у цій справі здійснюють виноградівські слідчі за процесуального нагляду обласних прокурорів.

Зі згаданої вище суми, казначейство провело оплату на понад 265 тисяч гривень. З них 70 тисяч - після відкриття кримінального провадження.

Загалом же журналісти з'ясували, що розтрата і зловживання стосуються двох проектів Програм Транскордонного співробітництва загальною вартістю 2 мільйони 148 тисяч євро. Для них згадане КП закупило у 2018-2019 роках послуги пов’язані з діловодством у сумнівних підприємців на суму понад 1,5 мільйона гривень. Протягом 2019-2020 років, включно до серпня місяця, за ці послуги сплатили 808 921 тисячу гривень. В тому числі після відкриття кримінального провадження - понад 122 тисячі гривень.

Міська рада та КП "Центр інвестицій та розвитку" вже четвертий місяць приховують від Голосу Карпат інформацію про бюджет і заходи згаданих проектів. Через ненадання відповіді на публічну інформацію журналістка видання звернулась до Уповноваженого ВР України з прав людини.

Нагадаємо, жителі Виноградова занепокоєні зняттям бруківки в центрі міста.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber