1. Новини Закарпаття
  2. >

Іштван Ійдярто: Угорщина підтримує ідею розробки нового Закону про нацменшини в Україні

29.07.2020 18:00 Суспільство ВАЖЛИВО

"Після проведення відповідних консультацій з представниками національних меншин", заявив Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Друга річ, яку згадав пан Боднар (заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар. - Ред.), Це розробка нового закону. Ми абсолютно підтримуємо це. Я повинен нагадати вам, що дуже суперечливий закон" Про забезпечення функціонування української мови як державної "містить серйозне блокування, яке було "пересаджено" із закону про освіту, його знаменита сьома стаття, в якій йдеться про меншини ", - сказав Ійдярто в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Таким чином дипломат прокоментував думку Боднара про те, що

"забезпечення прав національних меншин у сфері освіти можна здійснювати в контексті приватних шкіл, а також вдосконалення українського законодавства в рамках реалізації однієї з рекомендацій Венеціанської комісії, а саме розробки нового закону про національні меншини".

За словами Ійдярто, "якщо з українського боку є намір мати ряд законів, які б захищали права меншин, це нас більш, ніж влаштовує".

"Однак для того, щоб уникнути проблем, які були з законом про освіту, про загальну середню освіту та законом про мову, якщо будуть консультації з представниками меншин і міжнародною організацією перед ухваленням цього закону, ми абсолютно будемо виступати за нормальний законодавчий акт", - підкреслив посол.

У той же час він відкинув ідею про створення в Україні приватних шкіл для представників національних меншин.

"Ми говоримо про 72 навчальні заклади, які відвідує угорське національного меншість. Кожен з них має бути приватним? Це означає, що Українська держава хоче позбутися від відповідальності і перевести їх на приватну систему. Чому? Хіба угорці в Україні більше не є платниками податків, і для меншин має бути приватна освіта, приватна охорона здоров'я, приватні пенсії, все приватне? " - зазначив Ійдярто.

Також він підкреслив, що Угорщина вже робить внесок в багато освітні інституції на Закарпатті для угорців.

"Ми не проти яких би то не було ідей, але ми повинні обговорити це. Ось чому ми висловлювалися на користь дискусій", - сказав посол.

Нагадаємо слова Сіярто про те, що уряд Угорщини завжди заступатиметься за закарпатських угорців

Читайте на ГК:В Ужгороді представили різдвяно-новорічну концертну програму «CAROL OF THE BELLS» (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті найбільше надійшло сплат по єдиному податку від фізичних осіб-підприємців – 545,5 млн грн
Читайте на ГК:На Закарпатті від коронавірусу померли ще п'ять людей та 152 нових інфікованих
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...