1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті чатує небезпечна хвороба серед дітей: що важливо знати батькам

356 Суспільство Закарпаття

Незважаючи на загальний тренд до скорочення випадків туберкульозу, в Закарпатській області спостерігається збільшення кількості захворівших серед дітей. На даний момент ця цифра складає приблизно 3% від загальної кількості хворих.

На Закарпатті чатує небезпечна хвороба серед дітей: що важливо знати батькам

Про це йшлося на першому цьогоріч засіданні Обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ в Закарпатській області під головуванням першого заступника керівника краю Мирослав Білецький, пише Карпатський об'єктив.

За його словами, за підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце в Україні за показником захворюваності на туберкульоз. Торік фахівці фіксували незначне зниження кількості нових випадків недуги – 74 на 100 тис. населення.

Медики акцентують на тому, що чимало випадків несвоєчасного виявлення недуги, оскільки пацієнти не звертаються по допомогу, не проходять регулярне обстеження.

«Важливо розуміти, що у сучасних умовах, із наявними обладнанням, препаратами та методиками, туберкульоз – виліковна хвороба, а діагностика та лікування у разі виявлення – безкоштовні», – зазначив Мирослав Білецький.

Не варто нехтувати щорічним медичним оглядом, а якщо вас турбують кашель чи інші симптоми, обов’язково проконсультуйтесь із сімейним лікарем.

Читайте також: Трагічна звістка сколихнула все Закарпаття (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: