1. Суспільство

На Перечинщині березовий сік добувають забороненим методом (ФОТОФАКТ)

11.03.2020 20:24

Із року у рік, добуваючи цілющий березовий сік, на Перечинщині руйнують чимало цих тендітних дерев

І попри те, що у більшості випадків отриманням соку із цілющого дерева займаються компетентні особи, із дотриманням усіх норм, аби не зашкодити зеленому насадженню, «лісовим квитком», браконьєрів достатньо.

До слова, не кожен знає, що для отримання соку із дерева, у стовбурі достатньо невеликого отвору. Його найчастіше просвердлюють. У сам отвір закладають спеціальну трубку – залізну, пластмасову чи дерев’яну, аби сік через неї потрапляв не на землю, а у тару, встановлену під деревом. Окрім того, висвердлений отвір у стовбурі, із якого тече сік, необхідно опісля замазати глиною, аби рана у дереві затягнулась.

Прикро, та неосвіченість багатьох людей у плані сокозбору, намагаючись добути не один, а кілька десятків літрів соку у власних цілях та із метою наживи, руйнує зелене насадження.

За словами лісівників Перечинщини, у погоні за березовим соком, горе-мисливці калічать усі дерева підряд, не замислюючись над власними діями. Добуваючи сік «методом сокири», люди наносять рослині численні шрами опісля чого дерево всихає.

А ось ці фото, зроблені автором біля одного із пасовищ на Перечинщині, є істинним доказом вищесказаного. Та от самих руйнівників застати на гарячім не вдалося.

Раніше «Голос карпат» інформував, чим загрожує такий вид діяльності у добуванні березового соку та ще й без дозволу від лісництва.

Нагадаємо, Березовим соком уже ласують на Перечинщині (ФОТО)

Читайте на ГК:Човни й раритетні "амфібії" на закарпатських водоймах: що називали "гайовом" й чи були кораблі в регіоні?
Читайте на ГК:"Торік були змії, а зараз воно": у закарпатки поряд із ліжком - небезпечний "сюрприз"
Читайте на ГК:Перехоплює подих: вражаючий небесний дар в одному із закарпатських урочищ (ФОТО)