Акція проводиться увосьме і триватиме до 23 лютого.
У ній цього року беруть участь 25 гастрономічних закладів, сиро- і пивоварень, винних підвалів та інших об’єктів, пов’язаних з кулінарією з 5 районів краю – Берегівського, Ужгородського, Виноградівського, Мукачівського та Рахівського. У перший день Тижня на відвідувачів чекає 50-відсоткова знижка на угорські страви, в наступні три – 25-процентна.
“Донедавна складно було переконати рестораторів взяти участь у запропонованій програмі,- каже Голосу Карпат голова Закарпатської угорської туристичної ради Андраш Мештер.- Нині ж їх у нас 25: до стабільних 20 долучилися ще 5. У всіх закладах заплановане окреме меню з п’яти позицій перших і других страв, десертів та напоїв. Це хороший дарунок нашої громадської організаці туристам та місцевим жителям у рік еко-гастрономії, яким проголошений 2020-ий.”
У ході підготовки до проведення Тижня вийшов у світ і “Гастрономічний путівник Закарпаття”, який був спочатку підготовлений на угорській мові й виданий у Будапешті. Тепер відкрилась змога познайомитись з ним і на українській. Автор перекладу Іван Мелеш.
“Це не дзеркальне відтворення головного видання,- зазначив уповноважений міністра уряду Угорщини з координації співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою та Закарпатською областями Іштван Грежа.- Це слов’янський варіант, де вкраплені й закарпатські страви, адже їх головна цінність – це колоритність і своєрідні смакові якості. Бо їмо одну й ту саму страву, а спомини про неї різні.”
У західно-європейських країнах така акція називається “Жирний четвер” і проводять її напередодні великого посту лише один день. На Закарпатті вирішили розширити програму до чотирьох.