1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Великій Доброні відкрили новий угорськомовний навчальний заклад

12.10.2019 20:23 Суспільство

Поки що 95 студентів, які були прийняті після закінчення навчання, зможуть вивчати сім різних професій на ринку праці.

Поки що 95 студентів, які були прийняті після закінчення навчання, зможуть вивчати сім різних професій на ринку праці.

Нова установа була створена на базі Закарпатського Угорського Інституту ім. Ференца Ракоці II у співпраці з Центром професійної підготовки у Матисалці та Професійно-технічною школою ім. Барош Ласло, - пише karpataljalap.net.

З початку вересня студенти могли ознайомитися з такими професіями як шеф-повар, автомеханік, перукарь, косметолог, зварювальник, електрик та сільськогосподарський механік А урочисте відкриття відбулося 7 жовтня де Орос Ілдіко, ректор Закарпатського Угорського Інституту ім. Ференца Ракоці II, виступив зі святковою промовою.

У своїй промові він наголосив на важливості здобуття освіти угорською мовою, що є першим елементом Закарпатської мережі професійного навчання Egán Ede. Як зазначив Орос Ілдіко - це чудова можливість, для тих молодих людей, які зазнали невдачі при складанні екзамену з української мови і, відповідно, не зможуть продовжити навчання у вищих навчальних закладах. Проте зараз вони можуть навчатися протягом двох років у коледжі - A beregszászi főiskola Nagydobronyi Szakképzési Központja. Під час навчання молоді люди будуть навчатися один тиждень у Великій Доброні, потім ще один тиждень в одному з їхніх партнерських закладів у Матесалці. Тут в Україні студенти отримають стипендію, щоб сплачувати гуртожиток та харчування, в той час як в Угорщині вони отримують трьох-разове безкоштовне харчування та проживання в гуртожитку. Вони також підписали договір з місцевими підприємствами, де студенти зможуть пройти практику, щоб мати змогу звикнути до домашнього середовища.

Нагадаємо, в Ужгороді відбулася наукова конференція “Сучасна славістика в Україні та Європі”.

Читайте на ГК:В Ужгороді горіла автівка: з'явилося відео з місця події (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді трапилася ДТП: автомобіль марки “ВАЗ” перекинувся на дах (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді три водії не пропустили "швидку", яка їхала зі спецсигналами (ВІДЕО)