1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді відбулася наукова конференція “Сучасна славістика в Україні та Європі”

12.10.2019 14:11 Культура

Дводенна Міжнародна наукова конференція “Сучасна славістика в Україні та Європі” відбулася в Ужгородському національному університеті.

Захід приурочений до 25-ліття відкриття словацького відділення та 5-ої річниці чеського відділення філологічного факультету вишу.

Урочисте відкриття конференції розпочали з розповіді про історію підрозділів-ювілярів, зокрема з презентацією виступила завідувачка кафедри словацької філології Світлана Пахомова.

Проректорка УжНУ Мирослава Лендьел привітала колег зі святом, акцентувала на активності та багатовекторності діяльності філологічного факультету, додала, що відзначення навіть таких невеликих, камерних, ювілеїв згуртовує, а також вручила грамоти Ужгородського національного університету.

Привітали філологів зі святом і Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, почесний консул Словацької республіки в Україні Олег Адамчук та інші.

Після урочистостей провели пленарне засідання. На секціях обговорили такі теми: “Теорія і практика перекладу”, “Словацька та чеська література в часовій рефлексії та зв’язках”, “Мовознавчі аспекти сучасної славістики”, “Словаки та чехи в історичному дискурсі”. Також у рамках конференції презентують нові збірники художньо-мистецької серії “Між Карпатами і Татрами”.

Нагадаємо, пішохідну Корзо в Ужгороді перетворили на хайвей вантажівок.

Читайте на ГК:Правоохоронці Закарпаття за добу виявили 9 нетверезих водіїв
Читайте на ГК:Закарпатські школярі та студенти здобули ІТ-перемоги в Одесі
Читайте на ГК:Бондаренко подав до Кабміну листа про невідповідність керівника ЗОУЛМГ займаній посаді (ДОКУМЕНТ)
Стрічка