1. Новини Закарпаття
  2. >

Українці задекларували майже 84 млрд за рік

13.05.2019 18:37 Суспільство

Під час деклараційної кампанії 2019 року громадяни України задекларували загальний дохід у сумі 83,6 млрд гривень, що майже на 26 млрд гривень, або на 45%, більше, ніж у минулому році.

Про це повідомляє Державна фіскальна служба в понеділок, 13 травня. 

"У цьому році кампанія декларування була досить успішною. Це пояснюється перш за все підвищенням сумлінності платників податків та ефективною роз'яснювальної роботою, яку проводили фахівці фіскальної служби", - заявив виконуючий обов'язки глави ДФС Олександр Власов. 

Зазначається, що громадяни подали майже 529 тисяч податкових декларацій про майновий стан і доходи, а також визначили до сплати податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму понад 3,2 млрд гривень. Це більше в порівнянні з минулим роком на 1,2 млрд, або на 57%. 

Сума військового збору до сплати становить 465,5 млн гривень, що на 205,7 млн ​​гривень більше, ніж у попередньому році. Кількість громадян, які задекларували доходи в сумі понад 1 млн гривень, у порівнянні з минулим роком збільшилася на 27% і становить 5143 людини (станом на 2 травня 2018 року - 4063). Традиційно найбільша кількість мільйонерів живе в Києві - 2194 людини, в Київській області - 378 осіб, Харківській - 339 осіб, Дніпропетровській області - 333 людини. 

Із загальної кількості мільйонерів, які задекларували свої доходи, більшу частину, або 58%, становлять особи віком від 40 до 60 років - 2981 осіб, особи у віці від 30 до 40 років (23% із загальної кількості) - 1171 осіб, молодше 30 років (4%) - 211 осіб. Три громадянини задекларували отримані доходи в сумі понад 1 млрд гривень, з них один задекларував дохід понад 10 млрд гривень. Податкові зобов'язання зі сплати в бюджет податку на доходи фізичних осіб і військового збору в сумі понад 1 млрд гривень задекларував житель Києва. Понад 100 млн гривень до сплати задекларували також два жителі Києва. Від 5 до 100 млн гривень відзначили податкові зобов'язання 14 осіб, які проживають в Києві, Київській, Харківській, Одеській та Сумській областях. 

"До цьогорічної кампанії декларування доходів приєдналися майже 200 вітчизняних знаменитостей: зірки естради, музиканти, шоумени, популярні ведучі і спортсмени. Ними задекларовано доходи в сумі понад 416 млн гривень й узгоджені до сплати податок на доходи фізичних осіб 44 млн гривень і військовий збір - 5 млн грн", - йдеться в повідомленні. 

Крім того, значна кількість відомих і зіркових осіб враховуються як суб'єкти підприємницької діяльності, застосовуючи спрощену систему оподаткування. Так, понад 127 млн ​​гривень доходу задекларували найбільш відомі особи, які здійснюють артистичну, художню та театральну діяльність в рамках підприємницької діяльності - а це понад 6 млн гривень надходжень єдиного податку. Рекордсмени шоу-бізнесу, які задекларували найбільші суми доходів: телевізійна ведуча - перераховано 158,8 млн гривень; ведучий шоу-програм - 26,9 млн гривень; співак - 11,8 млн гривень; композитор (музикант) - 3,2 млн гривень; футболіст - 26,2 млн гривень; гуморист (на спрощеній системі оподаткування) - 4,7 млн ​​гривень.

Читайте на ГК:Петиція про відставку глави АП Богдана набрала необхідну кількість голосів
Читайте на ГК:Названо імена захоплених у полон вісьмох українських військових
Читайте на ГК:FAZ: Перші призначення Зеленського - загроза повернення до старих часів є реальною
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus